islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty96%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty0%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty0%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty0%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty1%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty2%Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye 11763186-6876829-image-a-52_1554206922266-218x150  Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër Një burrë në Kinë është bashkua me familjen e tij vetëm 21 vite pasi u rrëmbye nga një trafikant njerëzish.
Ai u rrëmbye ndërsa po shkonte nga shtëpia në shkollë dhe u shit në një qytet më shumë se 700 milje larg shtëpisë.
Një burrë i ofroi ëmbëlsirë në rrugë për ta joshur dhe e shiti në një familje tjetër në Kinën veriore. Familja e re ia ndryshoi emrin nga Xu Wenbin në Zhang Hao, sipas policisë. Por më në fund ai gjeti familjen e tij.
Rrëmbimi i Zhang Zhang ndodhi në Wulangmiao pranë qytetit Hanzhong në provincën Shaanxi të Kinës veri-perëndimore. Në një ditë fatale në vitin 1998, atij u afrua nga një njeri i çuditshëm, i cili ishte trafik njerëzish në fshatin Liujiacun. Burri i ofroi një ëmbëlsirë djalit dhe i kërkoi ta ndiqte.
 Kjo ishte hera e fundit që prindërit dëgjuan për të. Identiteti i familjes tjetër ku u shit Zhang nuk është zbuluar. Ndërsa prindërit e tij, Xu Jinhua dhe gruaja e tij, nuk ndaluan kurrë së kërkuari. Si u gjet Zhang pas 21 vitesh Policia mblodhi mostrat e ADN-së së çiftit dhe i dërguan në bazën kombëtare të të dhënave të ADN-së të Kinës për fëmijët e rrëmbyer, duke shpresuar që t’i lidhin ata me djalin e tyre të humbur.
 Lajme të mira erdhën dhjetorin e kaluar kur policia gjeti një përputhje të mostrave të ADN-së së familjes Xu në bazën e të dhënave. Policia tha se të dhënat e tyre përputheshin me një djalë të quajtur Zhang Hao, i cili jetonte në Hengshui të provincës Hebei.
Dhe vetëm të enjten e kaluar u bë i mundur takimi i çiftit me djalin e tyre Zhang. Sapo zoti Zhang hyri në fshat prindërit e njohën pavarësisht faktit që kishin jetuar larg për një kohë kaq të gjatë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Prekëse, bashkohet me familjen 21 vjet pasi u rrëmbye

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: