islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty96%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty0%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty0%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty0%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty1%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty2%Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Empty
03042019
MesazhLajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Tenda-e-gedafit-218x150 Tenda e famshme beduini e Muamar Gedafit, ku diktatori libian qëndronte gjatë vizitave jashtë vendit, ka dalë në ankand në internet dhe deri tani ka mbledhur oferta që arrijnë në 27 000 dollarë, shkruhet në faqen e internetit të transmetuesit arab ”Al Arabiya”, që shton se atë e ka nxjerrë për shitje Masud al Mashai.
Ai pretendon se ka marrë një nga çadrat ku Gedafi qëndronte dhe merrte kryetarët e shteteve të shoqëruar nga grate e tyre, nga një person i afërt i diktatorit të vrarë në vitin 2011 gjatë Pranverës Arabe.
”Oferta më e lartë e marrë deri më tani është 37 000 dinarë, e barabartë me 27 000 dollarë”, shpjegoi ai duke shtuar se ndoshta nuk do ta shesë për këtë shumë pasi ka marrë tashmë shumë oferta nga vetë Libia, Egjipti dhe Britania e Madhe.
Sipas Mashait, në fakt, tenda është një gjë vërtetë e rrallë, e bërë me materiale të papërshkueshme nga uji, me baza shumë të forta dhe dekorime të brendshme madhështore.
Udhëheqësi diktator e çonte tendën pothuajse kudo në udhëtimet e tij. 
Në 2009 në Romë, gjatë një takimi me kryeministrin e atëhershëm, Silvio Berlusconi, ai arriti ta vendoste atë në Villa Doria Pamphili, parku më i madh publik në kryeqytet.
Dhe madje, në vitin 2007, ajo u vendos në kopshtin Elysée në Paris, por kur regjimi i kolonelit u bë zyrtarisht i padëshiruar nga francezët, fotot u fshinë nga faqja e  presidencës.
Ndërsa në 2009-ën Gedafi donte të vendoste tendën e tij në Central Park, Nju Jork, në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së, gjë që nuk u lejua nga autoritetet amerikane.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Muammar-Gaddafis-tent-in--002
Sharm el-Sheik, Egjipt


Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo British-Prime-Minister-To-001Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Gaddafis-tent-in-Rome-200-005
Itali,  Villa Doria Pamphili, Rome
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Tent-erected-for-Libyan-L-001Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo Muammar-Gaddafis-tent-in--002
Bedford, Britani e Madhe


Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Del në ankand tenda e Gedafit, ja në cilat shtete u vendos ajo

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: