islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
9 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 9 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty96%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty0%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty0%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty0%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty1%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty2%Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë Empty
24032019
MesazhLajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë 20190391

Ballina  Lajmet

“Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë”

March 24, 2019

    Zëvendëspresidenti i Venezuelës, Jorge Rodriguez akuzoi liderin e opozitës dhe presidentin e vetëshpallur të përkohshëm Juan Guaido për planifikim të aktiviteteve terroriste në vend, transmeton Anadolu Agency (AA).
Kriza e thellë politike në Venezuelë është përshkallëzuar më tej të enjten, kur u arrestua shefi i kabinetit të Guaidos Robert Marrero, i cili u akuzua për veprime antikushtetuese, nxitje të terrorizmit dhe dhunës si dhe për planifikim të atentatit ndaj presidentit të Venezuelës, Nicolas Maduro.
Me miratimin e Prokurorisë, Rodriguez në një konferencë për media ka treguar një pjesë të mesazhit dhe përmbajtjes me telefonin celular të Morerros, në të cilin dyshohet se konfirmon pretendimet e aktakuzës.
Rodriguez thotë se opozita ka angazhuar forcat paramilitare nga Amerika Latine dhe u ka dhënë atyre një listë të njerëzve të rëndësishëm që duhet të jenë objektiv i atentateve.
“Aktualisht, në Venezulë kemi paraushtarakë të cilët janë trajnuar në Kolumbi. Ushtria venezueliane është në kërkim të tyre. Këta paramilitarë kanë planifikuar të kryejnë sulme ndaj rrjetit kabllor dhe metros në Karakas”, tha Rodriguez.
Ai tha gjithashtu se ushtria ka arrestuar tashmë Wilfred Torres Gomez, me emrin e koduar “Neco”, që ishte kreu i grupit famëkeq paramilitar kolumbian Rastrojos.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë :: Komentet

No Comment.
 

Lajme Ditore:Opozita planifikon atentate dhe sulme terroriste në Venezuelë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: