islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 1 anëtar 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Admin

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty96%Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty0%Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty0%Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty0%Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty1%Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty2%Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët Empty
23032019
MesazhLajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët 20190379 Ministri i Punëve të Brendëshme i shtetit federal të Saksonisë së Poshtme në Gjermani, Boris Pistorius, ka vizituar xhaminë në Hanover në shenjë solidariteti me muslimanët me rastin e sulmit terrorist në Zelandë të Re të premten e kaluar, raporton Anadolu Agency (AA).
Në një adresim të tij para besimtarëve, ministri Pistorius tha se dëshiron të dëshmojë solidarizimin e tij me muslimanët, duke shtuar se nevojitet një qëndrim i prerë kundër terrorizmit.
“Kurrë nuk do të lejojmë që sulmet e tilla terroriste të arrijnë qëllimin, që është rrezikimi i paqes duke sjellë trazira në shoqërinë tonë. Ndaj dhimbjen me të gjithë muslimanët për shkak të barbarizmit që ka ndodhur në Zelandën e Re”, tha Pistorius.
Kryetari i Hanoverit, Stefan Schostok, i cili shoqëronte ministrin e Brendshëm, nga ana e tij theksoi se muslimanët, hebrenjtë dhe të krishterët që gjendeshin të pranishëm dëshmuan se tri fetë solidarizohen duke dërguar mesazhin e unitetit.
“Në qytetin tonë nuk ka vend për urrejtje, dhunë dhe sjellje çnjerëzore. Në qytetin tonë, do të vazhdojmë të jetojmë së bashku në paqe. U bëj thirrje miqve tanë muslimanë, jemi të pikëlluar për atë se çfarë ju ka ndodhur. Fati juaj është fati ynë”, tha Schostok.
Recep Bilgen, i cili priti delegacionin, shprehu falënderime për vizitën në xhaminë e muslimanëve.
“Duhet të jemi njëzëri dhe të themi hapur se urrejtja nuk ka vend midis nesh. Të gjithë jemi pjesë e një bashkësie, jemi njerëz pavarësisht dallimeve tona. Prandaj, duhet së bashku të luftojmë ndarjet në shoqërinë tonë, kundër racizmit, antisemitizmit dhe Islamofobisë”, tha Bilgen.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Ministri gjerman viziton Xhaminë për tu solidarizuar me muslimanët

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: