islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty96%Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty0%Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty0%Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty0%Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty1%Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty2%Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare Empty
19032019
MesazhTre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare

Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare 20190350 Policia e Holandës tha se ka arrestuar personin e tretë nën dyshimet për përfshirje në një sulm në tramvaj, të hënën në qytetin Utreht.
Tre vetë mbetën të vdekur nga të shtënat, ndërsa pesë të tjerë u plagosën.
Zëdhënësi i Zyrës së Prokurorit Publik, Ties Kortmann, tha të martën se tre vetë ndodhen në paraburgim: sulmuesi i dyshuar, Gokmen Tanis, shtetas turk, dhe dy të tjerë që dyshohet se kanë qenë të përfshirë në të shtëna.
Kortmann tha se Tanis është duke u mbajtur nën dyshimet “për vrasje me motiv të mundshëm terrorist”, por shtoi se hetimet janë duke vazhduar.
Autoritetet thanë se nuk i kanë përjashtuar motivet e tjera të mundshme.
Një prokuror tha se mund të jenë në pyetje “arsyet familjare”, ndërsa mediat shtetërore të Turqisë cituan të afërm të të dyshuarit të kenë thënë se Tanis ka qëlluar një të afërm në tramvaj dhe më pas ka qëlluar të tjerët që kanë bërë përpjekje ta ndihmojnë atë.
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, tha se qeveria e tij po heton nëse incidenti ishte një sulm terrorist ose mosmarrëveshje familjare.
Mediat turke cituan Mehmet Tanisin, babain e të dyshuarit, të ketë thënë se djali i tij duhet të dënohet nëse gjendet përgjegjës.
Autoritetet në Utreht e ulën nivelin e kërcënimit të terrorizmit pas arrestimit të sulmuesit të dyshuar. Në një kohë të hënën, ai është rritur në shkallën më të lartë: pesë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare :: Komentet

No Comment.
 

Tre të ndaluar për sulmin në Holandë, sulmi besohet të ketë pasur motive familjare

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: