islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.



Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty96%Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty0%Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty0%Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty0%Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty1%Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty2%Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Empty
19032019
MesazhLajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të

[size=32]Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të Egg-bo10Djaloshi 17 vjeçar Will Connolly i cili me vezë qëlloi senatorin australian Fraser Anning ndaj të cilit pati reagime për shkak të deklaratës me të cilën akuzonte muslimanët pas sulmit terrorist ndaj dy xhamive në Zelandën e Re, bëri të ditur se shumicën e parave të mbledhura për të do t’i dhurojë për viktimat e sulmit terrorist në Christchurch, transmeton Anadolu Agency (AA).[/size]
[size=32]Në artikullin e gazetës “New Zealand Herald” thuhet nëpërmjet faqes “GoFunudMe” ka nisur një fushatë donacioni me qëllim që të “mbulohen shpenzimet ligjore dhe blerjen e më shumë vezëve” për djaloshin Connolly i cili gjatë një aktiviteti të hapur për opinionin publik në Melbourne qëlloi me vezë senatorin Anning i cili shkaktoi reagime për shkak të deklaratave të tij raciste duke u përpjekur të legjitimonte terrorizmin.[/size]
[size=32]Më tej në artikull thuhet se Connolly i cili tashmë njihet me nofkën “djaloshi vezë” (egg boy) i kontaktuar nga personi që ka iniciuar fushatën ka thënë se është i ‘vendosur ‘ që t’u dërgojë shumicën e parave të mbledhura viktimave të sulmit terrorist në Christchurch.[/size]
[size=32]Ndërkohë në fushatën e filluar bëhet e ditur se paratë e mbledhura deri më tani kanë arritur shumën prej 42 mijë dollarësh.[/size]
[size=32]Djaloshi 17 vjeçar Connolly u lirua nga policia pas marrjes së deklaratës. Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Connolly ka shkruar: “Ishte një moment kur isha jashtëzakonisht krenar për të qenë njerëzor. Unë dua që ju të dini se muslimanët nuk janë terroristë dhe se terrorizmi nuk ka fe. Ata që mendojnë se muslimanët janë një shoqëri terroriste, janë të gjithë kokëbosh si Anning. Ju falënderoj të gjithëve për mbështetjen tuaj. Kam dëgjuar se më keni dhënë emrin ‘djaloshi vezë’ (egg boy)”.[/size]
[size=32]Ky postim i Connolly është ndarë nga mijëra persona në një kohë të shkurtër. Ku shumë persona nga vende të ndryshme që kanë komentuar në postimin e Connolly në mënyrën si “Faleminderit mbret”, “Super hero”, Faleminderit Will, t’i përfaqësove të gjithë Australinë”.[/size]
[size=32]Connolly reagoi duke e gjuajtur me vezë senatorin Anning i cili gjatë një eventi në Melbourne mblodhi reagime me deklaratat e tij dy ditë pas sulmeve terroriste në qytetin Christchurch të Zelandës së Re duke i akuzuar muslimanët dhe duke u përpjekur të legjitimojë terrorizmin. Anning iu përgjigj me shuplaka djaloshit Connolly i cili e qëlloi me vezë derisa ai u përgjigjej pyetjeve të gazetarëve, ku gjthashtu edhe mbështetësit e senatorit e goditën dhe e shtrinë për tokë djaloshin 17 vjeçar i cili u lirua pas deklaratës së marrë nga policia.[/size]

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: “Djaloshi vezë” do t’i dhurojë për muslimanët paratë e mbledhura për të

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: