islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty96%Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty0%Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty0%Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty0%Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty1%Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty2%Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Empty
19032019
MesazhLajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin

Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin Ardern10 Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern tha se kurrë nuk do t’ia përmend emrin terroristit që vrau 50 besimtarë muslimanë në dy xhami në Christchurch të premten, raporton Anadolu Agency (AA).

“Me këto sulme terroriste ai donte të arrijë shumë, ndër të tjera, ai donte të bëhej i famshëm, prandaj kurrë nuk do të më dëgjoni duke ia përmendur emrin”, tha Ardern në Parlamentin e Zelandës së Re.

Ajo u bëri thirrje deputetëve të Zelandës së Re dhe zyrtarëve që emrat t’ua përmendin viktimave të cilët meritojnë të përkujtohen dhe këtë të mos e bëjnë për vrasësin.

“Sulmin e kreu një terrorist, një kriminel, një ekstremist dhe ne nuk do t’ia përmendim emrin”, tha Ardern.

Ajo gjithashtu shprehu pakënaqësi me faktin se videoja e sulmit të përgjakshëm vazhdon të qarkullojë në internet.

Institucionet përgjegjëse në Zelandën e Re kanë nisur një hetim lidhur me dështimin e shërbimit të inteligjencës për parandalimin e sulmit terrorist që ndodhi të premten gjatë namazit të xhumasë në dy xhami në Christchurch.

Kryeministrja e Zelandës së Re, Arden gjithashtu paralajmëroi se do në 10 ditët e ardhshme do të publikojë detajet e reformës së Ligjit mbi shitjen dhe posedimin e armëve në vend.

Katër ditë pas sulmit të përgjakshëm terrorist, trafiku në Christchurch është rihapur ndërsa vendasit iu rikthyen rutinës së tyre të përditshme.

Në parqet afër xhamive Al Noor dhe Linwood, qytetarët vendosën lule dhe ndezën qirinj në përkujtim të viktimave. Natën e kaluar, mijëra studentë u mblodhën në qendër të qytetit për të nderuan bashkëqytetarët e tyre të vrarë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Ardern: Terroristit të Christchurch kurrë nuk do t’ia përmend emrin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: