islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty96%Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty0%Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty0%Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty0%Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty1%Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty2%Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] Empty
MesazhTitulli: Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim]   Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] EmptyMon 18 Mar 2019 - 19:20

Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] 20190349
Nje vajze e vogel pyeti gjyshin e saj:

"O gjysh, si ke mundur te jetosh me pare...
- Pa teknologji
- Pa internet
- Pa kompjuter
- Pa drone
- Pa bitcoin
- Pa telefona celulare
- Pa Facebook

Gjyshi iu pergjigj:
"Fiks ashtu si jeton brezi jot sot...
- Pa njerezillek
- Pa dinjitet
- Pa bashkepunim
- Pa turp
- Pa nder
- Pa respekt
- Pa personalitet
- Pa karakter
- Pa dashuri
- Pa modesti

Ne, qe ju sot na quani te "vjeter", kemi qene te bekuar, prove per kete eshte jeta jone.

👉 Ne biciklete nuk kemi perdorur kurre kaske.

👉 Pas shkolles, i kemi bere detyrat vetem, dhe gjithmone kemi shkuar te luanim ne lendina deri ne perendim te diellit.

👉 Kemi luajtur me miq te vertete, jo me miq ne internet.

👉 Kur kishim etje, kemi pire uje burimi, jo uje ne shishe plastike.

👉 Nuk jemi semurur kurre kur pinim ne te njejten gote me shoket tane.

👉 Nuk jemi shendoshur kurre kur hanim buke e fasule.

👉 Nuk i ka ndodhur asgje kembeve tona edhe pse ecnim zbathur.

👉 Nuk kemi perdorur kurre perberes kimik per te qene te shendetshem.

👉 I kemi krijuar me duart tona lodrat me te cilat luanim.

👉 Prinderit tane nuk ishin pasanike por na kane dhene aq shume dashuri, dhe jo videolojra qe te rrinim urte.

👉 Prinderit tane nuk divorcoheshin, ata i zgjidhnin gjerat me njeritjetrin. Dhe ne nuk ishim te detyruar te jetonim nje dite me mamin e nje dite me babin. Ne jetonim cdo dite bashke.

👉 Vertet nuk kemi patur kurre telefona, DVD, Play Station, Xbox, videolojra, kompjuter personal, internet... por kemi patur shoke dhe miq te vertete.

👉 Shkonim tek shtepia e shokut pa ftuar dhe shijonim buken e tij me vaj e me sheqer.

👉 Kushurinjte i kishin shtepite afer njeritjetrit per te shijuar kohen bashke dhe per t'iu gjendur njeritjetrit prane ne cdo hall.

👉 Vertet jemi ne foto bardhezi, por ne ato foto kemi kujtime plot ngjyra.

👉 Jemi nje brez unik dhe i mirekuptueshem, sepse jemi brezi i fundit qe ka degjuar prinderit... dhe jemi brezi i pare qe ka degjuar femijet e tij.

Jemi nje prodhim i LIMITUAR! Na shijoni dhe na ruani si syte e ballit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim] 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
Koha e vjeter dhe koha e re! [Tregim]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: