islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty96%Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty0%Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty0%Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty0%Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty1%Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty2%Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Empty
18032019
MesazhLajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës

Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës Astisje-218x150 Sektori antiterrorizëm i policisë australiane ka kryer kontrolle në dy shtëpi mëngjesin e kësaj të hëne, që kanë lidhje me agresorin që shkaktoi vdekjen e 50 personave në dy xhami të ndryshme të Zelandës së Re javën e kaluar.
Shtëpitë ndodheshin në qytezat Sandy Beach dhe Lawrence të shtetit New South Wales, që të dyja shumë pranë qytetit të Graftonit, ku agresori Brenton Tarrant është rritur.
“Objektivi i parë i këtij kontrolli është sigurimi formal i materialeve që mund të ndihmojnë policinë neozelandeze në hetimin që po zhvillojnë”, tha policia në një deklaratë për mediet.
Sipas tyre, familja e Tarrant “vazhdon të ndihmojë policinë në hetimin e saj”, ndërkohë që nuk ekziston asnjë dyshim “për një kërcënim aktual apo të afërt” ndaj komunitetit.
Tarrant, i vetëshpallur supremacist i bardhë, kaloi rininë e tij në Grafton, por ka udhëtuar shpesh jashtë shtetit përgjatë dekadës së fundit, ndërkohë që vitet e fundit ka jetuar në Dunedin të Zelandës së Re.
Ai akuzohet tashmë për vrasje atje, pas masakrës së të premtes që i mori jetën 50 vetëve dhe plagosi edhe rreth 50 të tjerë në dy xhami të Christchurchit.
Ministri i Brendshëm australian, Peter Dutton tha të hënën se, Tarrant kishte kaluar vetëm 45 ditë në Australi përgjatë 3 viteve të fundit dhe se nuk ishte pjesë e “listës nën mbikëqyrje” të terroristëve të dyshuar.
Ai refuzoi dhe i quajti të turpshme kritikat se agjencitë antiterrorizëm të Australisë e kishin neglizhuar kërcënimin e ekstremistëve të krahut të djathtë, siç ishte edhe ai i Tarrant, për shkak të fokusit të tyre në luftën kundër ISIS-it. Sipas tij, Organizata australiane për Kundërzbulimin dhe Sigurinë (ASIO), agjencia kryesore antiterrorizëm në vend, ndjek nga afër të gjitha aktivitetet e grupeve të ekstremit të djathtë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Australi, bastisen dy shtëpi ku është rritur autori i masakrës së Zelandës

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: