islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty96%Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty0%Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty0%Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty0%Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty1%Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty2%Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Empty
17032019
MesazhLajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën

Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën Gvdxfg10Një burrë i plagosur në sulmin terrorist të Zelandës së Re ka postuar një video prekëse në mediat sociale, ku ju kërkon njerëzve që të luten për të dhe vajzën e tij.
Vajza ndodhet në spital, e plagosur rëndë.
Wasseim Alsati, i cili u transferua në Zelandën e Re nga Jordania pesë vjet më parë duke shpresuar për një jetë më të mirë për familjen e tij, i kërkoi të gjithë të luteshin për vajzën e tij pesëvjeçare në video.
Alsati u qëllua tri herë në sulmin në të cilin humbën jetën 50 persona të pafajshëm gjatë faljes së namazit më 15 mars. Vajza e tij, Allen u qëllua nga terroristi më shumë se një herë.
Bashkë me videon, Alsati shkruante:
Kam shumë dhimbje sot… Me ka qëlluar tre herë. Ju lutem lutuni për mua dhe vajzën time. Nuk ju përgjigjem dot të gjithave mesazheve. Faleminderit për mirëkuptimin.”

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet ditore: I mbijetuari i masakrës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: