islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty96%Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty0%Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty0%Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty0%Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty1%Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty2%Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant Empty
15032019
MesazhLajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant

Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant 3-16-696x498“Unë do të kryej një sulm kundër pushtuesve”, kishte paralajmëruar një ditë më parë autori i masakrës që ndodhi mëngjesin e sotëm në Zelandën e Re. Por nuk u ndalua sepse ai nuk ishte në listën mbikqyrëse të terrorizmit, shkruan dailymail, transmeton Gazeta Express
I dyshuari kryesor i masakrës në Christchurch në Zelandën e Re, terrorist Bernton Tarrant, me sa duket u zotua të vriste muslimanët një ditë përpara sulmit – kjo u bë e ditur pas aktit të tmerrshëm nga ndjekësit e tij në mediat sociale.
Një përdorues anonim, i cili mendohet të jetë Tarrant, shkruan në faqen e famshme të ditarit të djathtë “8Chan” të enjten: “Unë do të kryej një sulm kundër pushtuesve dhe do ta bëjë drejtpërdrejt përmes Facebook-ut”.
Ai e bëri këtë gjë, filmoi ngjarjen e tmerrshme derisa kreu sulmin. Pamjet u shpërndanë gjithandej në mediat botërore.
Tarrant gjithashtu publikoi imazhe të municioneve dhe armëve të tij në mediat sociale përpara sulmit.
“Por ai nuk u kap nga policia sepse ai nuk ishte në listën mbikqyrëse të terrorizmit”, shkruan më tej dailymail.
Tarrant gjithashtu u tha ithtarëve të tij të lexonin shkrimin e tij prej 73 faqesh që ai e postonte në internet në mënyrë që të kujtohej.
Postimi u shkrua nga një emër anonim, por u shpërnda gjerësisht në mediat sociale nga përkrahësit e Tarrantit.
Pasi filloi sulmi, tifozët brohorisnin me deklarata të mbështetëse për të. Madje, ata flisnin për sulmin dhe e lavdëronin terroristin për rolin e tij në masakër.
Një përdorues tha se ishin ‘të trishtuar’ që vetëm 40 muslimanë ishin vrarë nga Tarrant.
“Mjerisht ai nuk mori pothuajse mjaftueshëm prej tyre,” tha përdoruesi.
Një përdorues tjetër mendonte se çdo njeri duhet të shkonte në një xhami dhe të vriste pa mëshirë njerëz të pafajshëm.
“Nëse çdo njeri kishte përkushtimin dhe vendosmërinë e tij, ne do të jetonim në një vend shumë më të mirë”, tha përdoruesi.
Sidoqoftë, katër persona janë arrestuar mbi sulme të dy xhamive që la 49 të vdekur dhe 48 të lënduar në ‘ditën më të errët’ të Zelandës së Re.
Një njeri i armatosur, i cili e identifikoi veten si Brenton Tarrant nga Grafton në Uellsin e Ri Jugor, sulmoi Xhaminë Al Noor në Christchurch në ishullin e Jugut të vendit rreth orës 13.30, duke hapur zjarr me një pushkë gjysmë automatike dhe një pushkë mbi qindra adhurues të pambrojtur që morën pjesë në lutjet e së premtës.
Një video 17-minutëshe të tmerrshme, terroristi shfaqet duke gjuajtur pa mëshirë njerëzit.
Nga 49 viktima, 41 u vranë në xhaminë e Al Noor dhe shtatë në xhami në Linëood Avenue. Tre ishin jashtë xhamisë. Një 49 vjeçar vdiq në spital.
Po ashtu 48 persona u dërguan në Spitalin e Christchurch nga plagët e marra prej armës së zjarrit, 20 janë në gjendje kritike.
Pas këtij sulmi, Zelanda e Re u vendos në ‘alarm të lartë’./Gazeta Express/

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore: Si e kishte paralajmëruar në Facebook masakrën ndaj “pushtuesve” myslimanë terroristi Bernton Tarrant

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: