islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty96%Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty0%Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty0%Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty0%Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty1%Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty2%Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Empty
15032019
MesazhLajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime”

Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” Capture-64Brenton Tarrant i cili është i dyshuari kryesor për sulmin terrorist në dy xhamitë në Christchurch në Zelandën e Re besohet të ketë prejardhje serbe.
Kjo për faktin se në videon e publikuar para kryerjes së aktit, në veturën e tij Tarrant, po dëgjonte këngë serbe,
Aty dëgjohet një këngë serbe nga vitet e 90-ta për  ish-liderin serb të Bosnjës, Radovan Karagjiq i njohur edhe si “kasapi i Bosnjës” e i cili është dënuar për krime lufte.
Në këngë ndër të tjera thuhet: Karaxhiq drejto serbët tuaj …
Gjithashtu në armën që kishte përdorur gjatë sulmit, shkruante emra në gjuhën serbe si:  Marko Miljanov Popovic, Stefan Lazar, Milos Obiliq, Bajo Pivljanin, emra këta të figurave historike serbe.
Në armë shkruante gjithashtu ‘Serbia ime’.

Allahu ju shperbleft per postimin.
Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime” :: Komentet

No Comment.
 

Lajmet Ditore:Në mesin e mbishkrimeve, në armën e sulmuesit shkrunte “Serbia ime”

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: