islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty96%(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty0%(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty0%(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty0%(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty1%(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty2%(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Empty
MesazhTitulli: (Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda   (Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda EmptyThu 14 Mar 2019 - 12:32

(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda Policja15
Për 4 familjet e ndërtesës në zonën e liqenit artificial nuk ka më qetësi. Mëngjesin e së mërkurës përmbarimi mbërriti sërish, por kësaj here përmes postës. Sipas dokumentit, banesa do të prishet në orën 10:00 të datës 25 mars. Pas letrës së marrë, banorët nuk e fshehin tronditjen dhe friken për atë që i pret. Një nga familjarët, Blerta Dervishi, nënë e dy fëmijëve, tregon për A2 CNN se ndaj tyre po bëhet padrejtësi. “Ai thotë se na ka ofruar, por ne nuk kemi pranuar. I kemi pranuar, i kam pranuar ofertat e tua. T’i kam pranuar në sy Aleksandër. Më ke dhënë dorën mua, femër. Të kam thënë se do të firmosë në emër të dy familjeve. Edhe nëse nuk do të pranonin, do t’i firmosja unë sepse nuk dua të vazhdojë më ky kalvar kaq i gjatë. Unë fëmijët sot i kam të sëmurë. Kanë 3 ditë që nuk hanë e nuk pinë fëmijët e mi”, thotë me lot në sy Blerta. Në shtëpinë e vjetër, të mbytur nga lagështia, kudo sheh dosje e dokumente të banesës. Pajiset dhe orenditë janë të vjetra gati sa banesa 70-vjeçare. Blerta nuk di çdo të ndodhen e 25 mars, por shprehet e sigurt se do ta mbrojë pronën me çdo formë. “Shtëpia ime do të shembet bashkë me mua brenda! Kjo ndërtesë do të ndërtohet vetëm mbi kockat e mia dhe mbi gjakun tim”, thotë Blerta. Pas 12 ditësh, Blerta, njëherësh efektive e policisë, do të jetë sërish përballë kolegëve të saj. U kërkon ndjesë për atë çka mund të ndodhë, por kjo është betejë për jetën, thotë ajo. “U kërkoj ndjesë të gjithë. Unë do të përballem ndoshta. Nuk e di si do të jetë ajo ditë. Do ta bëjë për fëmijët e mi që të kenë një strehë. Unë nuk kam ku të shkojë më. Le të merret çdo lloj vendimi ndaj meje. Do të rrezikoj edhe vendim e punë. Unë shtëpinë nuk e lëshoj kurrë!” Nëna e dy fëmijëve ka edhe një mesazh për qeveritarët që e cilësuan këtë rast vetëm çështje të drejtësisë. “Vetëm për të pafuqishmit janë gjykatat. Për biznesmenët, për gjyqtarët, për deputetët, për ministrat nuk ka gjykata, ka ndërhyrje nga shteti, ndërsa për fëmijët tanë jo”, thotë e përlotur Blerta. Në shtëpinë dykatëshe që stonon me ndërtimet në këtë zonë të Tiranës, 14 familjarë kërkojnë ndihmë. Nuk duan banesa sociale, por drejtësi për pronën e tyre.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
(Lajm Ditorë) Policja e shkarkuar nga detyra: Shtëpinë e shembin me mua brenda
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Shëndetësi-
Kërce tek: