islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
12 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 12 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty96%(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty0%(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty0%(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty0%(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty1%(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty2%(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Empty
MesazhTitulli: (Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut   (Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut EmptyThu 14 Mar 2019 - 12:29

(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut Burg-compressor-218x150Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në qytetin e Beratit, ku një 38 vjeçar ka tentuar ti jap fund jetës në dhomën e tij të burgut, ndërkohë që po lufton me jetën në spitalin e Traumës në Tiranë, ku u dërgua në gjendje kritike.
Ngjarja mësohet se ka ndodhur gjatë paradites së sotme, por është mbajtur e fshehtë nga të gjitha institucionet përgjegjëse.
Ka qenë 38 vjeçari, Bujar Murati, banor i fshatit Lybeshë, në bashkinë Poliçan, i cili mësohet se është gjetur i vetë-varur në dhomën e burgut. Kanë qenë gardianët ata që kanë gjetur në gjendje të rëndë 38 vjeçarin, i cili menjëherë u dërgua në spitalin e Beratit.
Për shkak të gjendjes së rëndë, ai është transportuar për në Spitalin e Traumës në Tiranës.
As drejtoria e IEPV-së në Berat dhe as policia në këtë qytet nuk kanë bërë të ditur lajmin.
Ngjarja është denoncuar nga Dega e PD-së në këtë qytet. Ka qenë kryetari i kësaj dege, Gazment Azizi, i cili në një deklaratë për mediat bëri me dije se nuk është hera e parë që në këtë institucion ndodhin ngjarje të tilla të rënda.
“Denoncojë heshtjen e IEPV-së në Berat dhe Drejtorinë e Përgjithshme të Burgjeve, që më porosi të kryeministrit Rama fshehin çdo ngjarje të rëndë që nxjerr hapur fytyrën e shtetit të kapur nga krimi”, u shpreh ai.
Tashmë priten hetimet që duket se janë në duart e Drejtorisë së Përgjithshme të Burgjeve dhe Ministrisë së Drejtësisë për të hedhur dritë mbi këtë ngjarje të rëndë.

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
(Lajm Ditorë) 38 vjeçari shqiptar vetëvaret në dhomën e burgut
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Shëndetësi-
Kërce tek: