islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty96%Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty0%Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty0%Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty0%Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty1%Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty2%Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 39

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 26 Feb 2019 - 5:01

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu a pranohet ta pres akiken njeri qe nuk esht besimtar musliman. MUJO

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Re: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 26 Feb 2019 - 5:08

We alejkumu selam mujo nje here te falemenderoj per pyetjen e cila eshte teper e rendesishme ngaqe akika eshte nje sunnet I harruar tek ne e cila fatemiresisht ka filluar te ringjallet apo thene ndryshe te zbulohet e te praktikohet.

Sa I perket se a lejohet nje jobesimtare te pret akika jo nuk lejohet ngaqe per praktikim te cdo urdheri apo sunneti kerkohet besimi (imani) ndersa, personi qe nuk eshte besimtar ai njeherit nuk e dine kend e falenderon pasi qe akika eshte falenderim ndaj Krijuesit per dhuraten me te cmueshme lindjen e femijes.
Ndersa nese eshte ne pyetje kasapi apo theresi I akikes a mund ai te ta pret akiken po mundet duke I treguar per cka eshte qellimi I prerjes qe mos ti ngateroj nijetet e ta pret ne emer te ndonje zotit qe ai I beson.

Allahu e dine me se miri


Allahu ju shperbleft per postimin.
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 39

Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Re: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho EmptyTue 12 Mar 2019 - 23:02

Shum flm i nderuar

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty
MesazhTitulli: Re: Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho   Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Esselamun alejkum werahmetullahu webereketuhu o hoxho
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Pyete Hoxhen-
Kërce tek: