islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
33 shartet e muslimanit Jan EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
33 shartet e muslimanit Jan EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
33 shartet e muslimanit Jan EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
33 shartet e muslimanit Jan EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
33 shartet e muslimanit Jan EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
33 shartet e muslimanit Jan EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
33 shartet e muslimanit Jan EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
33 shartet e muslimanit Jan EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
33 shartet e muslimanit Jan EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
33 shartet e muslimanit Jan EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
33 shartet e muslimanit Jan EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
33 shartet e muslimanit Jan EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
33 shartet e muslimanit Jan EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
33 shartet e muslimanit Jan EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
33 shartet e muslimanit Jan EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
33 shartet e muslimanit Jan EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
33 shartet e muslimanit Jan EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
23 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 23 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
33 shartet e muslimanit Jan Empty96%33 shartet e muslimanit Jan Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
33 shartet e muslimanit Jan Empty0%33 shartet e muslimanit Jan Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
33 shartet e muslimanit Jan Empty0%33 shartet e muslimanit Jan Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
33 shartet e muslimanit Jan Empty0%33 shartet e muslimanit Jan Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
33 shartet e muslimanit Jan Empty1%33 shartet e muslimanit Jan Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
33 shartet e muslimanit Jan Empty2%33 shartet e muslimanit Jan Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 33 shartet e muslimanit Jan

Shko poshtë 
AutoriMesazh
mujo007
Antar-aktiv
Antar-aktiv
mujo007

Numri i postimeve : 14
Data e regjistrimit : 31/03/2012
Mosha : 39

33 shartet e muslimanit Jan Empty
MesazhTitulli: 33 shartet e muslimanit Jan   33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 26 Feb 2019 - 3:48

Shartet e muslimanit Jane 33 dhe ato ndahen:

5 Te islamit
6 Te imanit
4 Te avdesit
3 Te guslit
3 Te tejmumit
12 Te namazit

5 Te islamit jane:

1.Shehadeti
2. Namazi
3. Ramazani
4. Zeqati
5. Haxhi

6 Te imanit jane:

1.Besimi ne Allahun
2.Besimi ne Meleket
3.Besimi ne Librat e Ti
4.Besimi ne Pejgamberet
5.Besimi ne Diten e Gjykimit
6.Besimi ne Kaderin e Tij.

4 Te abdesit jane:

1.Fytyren me e la
2.Krahet me I la
3.Mest me mar
4.Kembet me I la

3 Te guslit jane:

1.Larja e gojes
2.Larja e houndes
3.Larja e tere trupit

3 Te tejmumit jane:

1. Nijeti
2. Leshimi I duarve ne dhe te paster mes ftyres me I ra
3.Leshimi I duarve ne dhe te paster mes krahve me u ra

12 Te namazit jane 6 para namazit 6 brenda namazit

6 Para namazit jane:

1.Trupi petku dhe vendi ku falesh te jete I paster
2.Trupi me qene I mbuluar sipas ligjit fetar
3.Abdes me mare
4.Kohen me e dite
5.Nijet me e be
6. Ka kiblja me u kthi

6. Te mbrendshmet jane:

1.Tekbiri fillestar
2.Qendrimi ne kembe
3.Leximi I Kuranit
4.Rukuja
5.Sexhdja
6.Qendrimi ulur ne etehijatu

Keto jane shartet e muslimanit qe cdo njeri nga ne duhet ti dime dhe qe duhet nga sote ti mesojm se do tua pyes pastaj do te folim per te gjithe keto.

Allahu ju shperbleft per postimin.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

33 shartet e muslimanit Jan Empty
MesazhTitulli: Re: 33 shartet e muslimanit Jan   33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 26 Feb 2019 - 3:49

Allahu te shperbleft mujo

Sent from Topic'it App

Allahu ju shperbleft per postimin.
33 shartet e muslimanit Jan 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
gazilodra81
Antar-aktiv
Antar-aktiv
gazilodra81

Numri i postimeve : 2
Data e regjistrimit : 25/02/2019

33 shartet e muslimanit Jan Empty
MesazhTitulli: Re: 33 shartet e muslimanit Jan   33 shartet e muslimanit Jan EmptyTue 26 Feb 2019 - 3:56

Allahu te shperbleft vlla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Sponsored content
33 shartet e muslimanit Jan Empty
MesazhTitulli: Re: 33 shartet e muslimanit Jan   33 shartet e muslimanit Jan Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
33 shartet e muslimanit Jan
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi Ligjislativ :: Kur`ani :: Kur`an-
Kërce tek: