islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Ligjeratat e Ramazanit Ilahijet e Ramazanit Temat e Ramazanit

Poezit e Ramazanit Duat e Ramazanit Fotot e Ramazanit


Ajetet e Agjërimit Hadithet e Agjërimit Vaktia e Ramzanit
Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Spanja regjistron numrin më të ulët të vdekjeve nga COVID-19 në disa javë
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:59 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Rikthimi i epidemisë? Ekspertët kinezë: Nuk është i mundur
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyFri 10 Apr 2020 - 19:56 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A do ta agjëroni Ramazanin 2020?
Po gjithsesi si çdo vjet
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty20%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 20% [ 8 ]
Këtë vjet do tja filloj
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty7%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se gjendja është e keqe
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty7%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 7% [ 3 ]
Do të provoj disa ditë
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty7%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se jamë i sëmurë
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty7%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 7% [ 3 ]
Nuk kam agjëruar asnjëherë
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty7%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 7% [ 3 ]
Do ta provoj
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty7%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 7% [ 3 ]
Jo se punoj në punë të rëndë
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty37%(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
 37% [ 15 ]
Totali i votave : 41
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3008 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ilirzeka

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24252 artikuj v 13406 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8386
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) Empty
MesazhTitulli: (Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an)   (Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) EmptyMon 25 Feb 2019 - 18:50

(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) NAMAZI-1 Kur te godet frika dhe të të kaloje mërzia dhe kur pikëllimi te mbërthejë për qafe, ngritu menjëherë për në namaz, që shpirti yt te kthehet te ti dhe të qetësohet. Vërtet namazi me lejen e All-llahut është garancë qe çrrënjosë ngulitjet e pikëllimeve dhe dëshpërimeve dhe largon traumat. Pejgamberin alejhis-selam kur e mundonte diçka thonte “Na qetëso me namaz o Bilal”, namazi ishte kënaqësia, lumturia dhe pushimi i tij. 
Kam lexuar biografinë e disa njerëzve te spikatur te cilët kur ngushtoheshin nga telashet e problemet dhe kur belatë i kaplonin, strehonin ne namaz te përulur qe me pastaj t’u kthehej fuqia, dëshira dhe ambiciet e tyre. Namazi i frikës është bere obligim qe te kryhet ne çastet e frikës, atë dite kur te fluturojnë kafkat e kokave, atëherë kur shpirtrat t’u ekspozohen tehave të shpatave… ku ja, namazi i frikës behet përforcimi dhe qetësimi me i madh. 
Gjenerata te cilës i janë ashpërsuar sëmundjet shpirtërore duhet qe te njoftohet me xhaminë, ta përulin ballin e tyre, qe se pari ta fitojnë kënaqësinë e Zotit te tyre e pastaj edhe qe t’i shpëtojnë vetët e tyre nga ky dënim i vazhdueshëm e i rende ose përndryshe lotët do t’i djegin epiket e tyre, mërzia e traumat do t’i shkatërrojnë nervat e tyre e pranë tyre nuk ka ndonjë fuqi qe do t’u ndihmoje me qetësim e siguri përveç namazit. 
Prej begative me madhështore sikur ta dinim janë këto pese namazet, çdo dite e nate, qe shlyejnë mëkatet tona, i ngritin shkallet tona te Zoti ynë, e pastaj ato janë ilaç madhështor për fatkeqësitë tona dhe po ashtu ilaç efikas për sëmundjet tona, derdhin ne ndërgjegjiet tona sasi te pasteta te bindjes dhe mbushin gjokset tone me kënaqësi. E sa u përket atyre qe u larguan nga xhamia dhe braktisen namazin, brenge përmbi brenge, pikëllim përmbi pikëllim dhe fat i keq: “Te shkatërruar janë dhe ua ka humbur veprat e tyre”(Kur’an).

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an) 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
(Temë Islame) Namazi…Namazi “Kërkoni ndihme me durim e namaz”(Kur’an)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tema Islame-
Kërce tek: