islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM]

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] Empty
MesazhTitulli: (Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM]   (Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] EmptyMon 25 Feb 2019 - 12:08

(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] Druvari.jpg?zoom=1 Ai ishte druvar tek lartmadheria e tij, vete mbreti i vendit. Gjate punes se tij te perditshme, here pas here shfaqte pakenaqesi per dy njerezit e pare mbi toke, Ademin dhe Havane. Ata e kishin fajin per te gjithe vuajtjet e tii. Here pas here thoshte: “Nese do te kisha qene une dhe ime shoqe ne vendin e tyre, kurre nuk do te kishte ndodhur ajo qe ndodhi, nuk do e kishim thyer urdhrin e Zotit! E per rrjedhoje, nuk do te vuante raca njerezore.”

Nje dite, e degjoi vete mbreti dhe i tha: “Ti dhe jot shoqe, do te trajtoheni siç trajtohen princerit. Do te banoni ne pallatin mbreteror dhe do te jetoni ne luks. Veçse, para se kete status ta gezoni pergjithmone, do u ve ne prove. Nese e kaloni me sukses, do te beni jete luksi.”
Druvari pranoi dhe bashke me te shoqen u vendosen ne pallatin mbreteror, ku nuk u mungonte asgje. Sherbetoret dhe perkujdesja i rrethonte nga te kater anet dhe ne çdo kohe.

Nje dite, sherbetoret u sollen nje ushqim teper te shijshem dhe te veçante, kurre nuk kishin pare ashtu ushqimi gjer atehere. Pasi ua shtruan sofren, njeres ene nuk ia hoqen kapakun. Ata u thane: “Mbreti ua ka lejuar te hani nga çdo pjate qe doni, perveç kesaj ketu qe eshte e mbuluar me kapak. Nese ndodh qe ia hiqni kapakun, do te deboheni nga pallati.” Mandej, sherbetoret u larguan dhe i lane te qete.

Dy bashkeshortet, pane njeri-tjetrin ne sy dhe akoma pa filluar me pjatat e tjera, e shoqja i tha: “E perse mos e ngreme kapakun dhe te shohim çfare ka brenda?! Kush do e marre vesh nese e pame apo jo?!”
Sigurisht dhe i shoqi ishte shume kureshtar. Çfare duhet te kishte ajo ene e mbuluar me kapak dhe perse nuk duhej ta zbulonin fare?!”

Me ne fund, vendosen qe ta ngrene kapakun dhe te shohin Çfare gjendet brenda.

Zemra u rrihte fort. E harruar ushqimin dhe te mirat e tjera qe kishin mbushur sofren.
Sa ngriti kapakun, nje harabel fluturoi drejt penxheres. Gruaja bertiti e frikesuar. Ne çast ia behu vete mbreti i cili i deboi nga pallati.

Eshte kollaj te merresh me gjynahet dhe gabimet e te tjereve! Nuk i dihet asnjehere si do te reagoje zoterote po te ishit ne te njejtat rrethana. Prandaj, jetoni te tashmen dhe mos u ktheni pas! Le te ndezim nje qiri, ne vend se te mallkojme erresiren!

Allahu ju shperbleft per postimin.
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM] 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
(Tregim islam) DRUVARI QE FAJESONTE ADEMIN [ALEJHI SELAM]
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: