islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty96%Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty0%Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty0%Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty0%Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty1%Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty2%Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
MesazhTitulli: Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"   Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptyFri 26 May 2017 - 20:14

Hudbe e Xhumas
04.05.2019
Islamischen Verein Frankenthal
Ligjerues: Ilaz Salihi
Tema: Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!
 "Falënderimi i takon Allahut. Atë e falënderojmë dhe prej Tij falje dhe mëshirë kërkojmë. Kërkojmë mbrojtje nga Krijuesi prej të këqijave të vetvetes dhe të veprave tona të liga. Më i lartësuari është Allahu, që agjërimin na e ka bërë obligim dhe përmes tij të synojmë devocionin (takvallëkun). Kë e udhëzon Allahu, s'ka kush e lajthit dhe kë e largon nga rruga e vërtetë, s'ka kush e udhëzon. Dëshmoj se s'ka hyjni tjetër përveç Allahut, i Cili është Një, dhe dëshmoj se Muhamedi alejhi selam është rob dhe i Dërguar i Tij.
 
Të nderuar Xhemt!
Është gjë e natyrshme që njeriu të shprehë gëzim në momente të veçanta; disa gëzohen për çështjet e kësaj bote të përkohshme dhe disa gëzohen kur u jepet rasti për të manifestuar adhurimin ndaj Allahut me atë që Ai ka urdhëruar.
Është fat i madh të takohemi përsëri me muajin e bekuar, me muajin e mëshirës, të bereqetit dhe të sakrificës, me muajin e faljeve të mëkateve, me muajin në të cilin zbritën librat e shenjtë, Tevrati, Ingjili, Zeburi, fletushkat e tjera si dhe Kurani Famëmadh.
Ky është muaji në të cilin u zhvillua lufta e Bedrit, Gjithashtu edhe Meka u çlirua gjatë muajit të agjërimit. Sa të lumtur jemi që përsëri arritëm të takohemi me muajin e veçantë, të cilin Allahu Fuqiplotë e veçoi me Natën e Kadrit, muaj që nuk ka të krahasuar me asnjë muaj nga muajt e vitit.
Pa dyshim, besimtari i përkushtuar gëzohet kur mysafiri thërret dhe troket në derë dhe ia uron mirëseardhjen me nderimet më të larta, me shprehjet më të bukura, me zemërgje
Gëzohet shpirti i myslimanit sepse aktiviteti i tij do të jetë përpjekja dhe gara për të fituar një mbiemër cilësor, një fjalë të bukur me karakteristika lavdërimi, pra epitetin “i devotshëm”. Pse të mos gëzohet besimtari nga muaji i bereqetit, i dhuratave, i namazit, i durimit, i faljes, i pendimit, i devotshmërisë, i mëshirës, i pastërtisë, i bamirësisë, i fitores, i ngadhënjimit…?
[Only admins are allowed to see this image]rësinë më të madhe dhe me respektin më të sinqertë. 
 “Thuaj: Vetëm Mirësisë së Allahut dhe Mëshirës së Tij le t’i gëzohen. Kjo është më e mirë se ajo (pasuri) që ata grumbullojnë.” (Junus, 58)
Mirë se erdhe muaj i bekuar! Mirë se erdhe muaj i faljes dhe i mëshirës! I nderuar mik, pas një pritjeje të gjatë dhe pas një viti të plotë, prapë po na viziton. Gjatë kësaj kohe shumë njerëz vdiqën dhe shumë të tjerë lindën, shumë njerëz përjetuan lumturinë dhe shumë të tjerë shijuan hidhërimin.
Të nderuar muslimanë! Me mall dhe dëshirë, me gëzim dhe hare ua shprehim këto ndjenja edhe të tjerëve. Muhamedi (lavdë­ri­mi dhe paqja e Allahut qofshin mbi të) i përgëzonte besimtarët me ardhjen e muajit të bekuar, në të cilin hapen portat e faljes dhe njëkohësisht mbyllen dyert dhe hyrjet e së keqes.
Pa dyshim që urimi i Muhamedit (lavdë­ri­mi dhe paqja e Allahut qofshin mbi të) na përgëzon:
“Ju ka ardhur Ramazani, muaj i bekuar. Allahu ua ka obliguar agjërimin e këtij muaji. Në këtë muaj hapen dyert e qiellit, mbyllen dyert e xhehenemit, lidhen në pranga shejtanët. Allahu në këtë muaj ka (veçuar) një natë, e cila është më e mirë se një mijë muaj. Ai që privohet nga të mirat e kësaj nate, është privuar nga çdo e mirë.” (Nesaiu)
Mirë se vjen pas një pritjeje të gjatë e të përmallueshme! Mirë se vjen i nderuari mik, me erën tënde të këndshme do të kënaqen zemrat tona, me vizitën tënde do të na pastrosh nga gjynahet dhe do të na mbulosh të metat.
 Dymbëdhjetë muajt janë si shembulli i bijve të Jakubit alejhi selam; muaji i Ramazanit në mesin e muajve është si Jusufi alejhi selam në mesin e vëllezërve. Ashtu siç ishte Jusufi alejhi selam më i dashur për Jakubin alejhi selam, edhe muaji Ramazan është ndër muajt më të zgjedhur të Krijuesit. Jusufi alejhi selam ishte i sjellshëm dhe i mëshirshëm ndaj vëllezërve, me gjithë sjelljen e tyre të egër. Ai me butësi dhe falje i amnistoi duke u thënë: “Asnjë qortim për ju këtë ditë, Allahu ju fali dhe Ai është më Mëshirëploti se çdo mëshirues!” (Jusuf, 92)
Po kështu, ky muaj do të jetë falje dhe mëshirë për besimtarët, prangosje e shejtanëve. Gëzohu me faljen e Allahut të Lartësuar.
Gëzohu që Ai të dha mundësinë e përmirësimit dhe të pendimit. Gëzohu me hapjen e dyerve të xhenetit dhe mbylljen e dyerve të xhehenemit.
Në fund: E lus Allahun e Lartësuar me emrat e Tij të bukur dhe cilësitë e Tij të larta që ta pastrojë nijetin!
Ø  O Allah! Na bën të lumtur në këtë botë dhe në botën tjetër!
Ø  O Allah! Na regjistro në rangun e të shpëtuarve në dynja dhe në ahiret!
Ø  O Allah! Na zbardh fytyrën në atë ditë kur zbardhen fytyrat e miqve të Tu!
Ø  O Allah! Pranojua veprat besimtarëve dhe besimtarëve në këtë muaj të bekuar!
Ø  O Allah! Na fal neve dhe prindërit tanë!
Ø  O Allah! Më forco mua dhe familjen time në fenë Tënde
Ø  O Allah! Na mundëso që në këtë muaj ta shijojmë kënaqësinë e adhurimit Tënd!
Ø  O Allah! Sundues i Arshit të madh, më ndihmo të të falënderoj! 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
MesazhTitulli: Re: Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"   Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySun 5 May 2019 - 12:17

Hudbe e mbajtur te xhuman

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
MesazhTitulli: Re: Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"   Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" EmptySun 5 May 2019 - 12:17

Hudbe e mbajtur te xhuman

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Sponsored content
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty
MesazhTitulli: Re: Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"   Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!" Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hudbe e Ardhjes së Ramazanit: "Gëzohuni se ju ka ardhur Ramazani!"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: