islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty96%(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty0%(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty0%(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty0%(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty1%(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty2%(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 (Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit Empty
MesazhTitulli: (Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit   (Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit EmptySun 5 Jun 2016 - 20:03

Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit

Falemenderimet dhe Lavdrimet i takojn vetëm Allahut xh.sh Krijuest të vetëm sunduesit dhe mbykqyrësit të universit, Mëshiruesit dhe Mëshirbërist.
Allahun xh.sh e adhurojm dhe vetëm prej Tij ndihm dhe falje kërkojm.
Salavate dhe selame i dërgojm krijesës më dë dashur të Allahut xh.sh, më të ndershmit dhe më të moralshmit, mësuesit të njerëzis dhe vulës së Pejgamberis Muhammedit birit të Abdullahut dhe robit të Allahut s.a.w.s.
Salavatet dhe selamet tona qofshin mbi familjen e tij të ndershme dhe të morlashme, shokëve të tij besnik si dhe të gjithë atyre të cilët e kanë ndjekur e ndjekin dhe do ta ndjekin rrugën e tij deri Ditën e Gjykymit.
“O ju që besuat, agjërimi u është bërë obligim sikurse që ishte obligim edhe i atyre që ishin para jush, kështu që të bëheni të devotshëm.” (El-Bekare, 183).

I respektuari xhemat, të jesh musliman do të thotë të jetosh në kënaqësi të shumta, në radhë të parë duke qenë rob i denjë i Allahut, për shkak se ta kesh Allahun në anën tende, do të thotë, gjithashtu, të jesh njeriu më i pasur dhe më i pushtetshëm në botë. Sipas një hadithi kudsi, thotë Muhammedi a.s. se Allahu i Madhërishëm ka thënë: “O robi im! Më kërko Mua që të më gjesh. Nëse më gjenë Mua, dije se ke gjetur gjithçka. E nëse më humbë Mua, dije se ke humbur gjithçka.” Pastaj, kënaqësi tjetër e këtyre ditëve është ndjesia jonë që ka krijuar pritja e Muajit të shenjtë të Ramazanit. Ja, kanë ngelë edhe ca ditë që të vijë midis nesh muaji më i bekuar, muaji i Kur’anit, muaji i Udhëzimit dhe i zhvillimit shpirtëror, muaji i revizionit tonë. Ardhja e tij vetëm se ka filluar të nuhatet, e ne, ndonëse për njëmbëdhjetë muaj rreshtë, të preukupuar me kenaqësitë e kësaj bote, kemi harruar ta mbushim shpirtin me aromën e adhurimit që ofron sofra e Allahut në Ramazan.
Të nderuar vëllezër, Ramazani vjen për të na pastruar dhe forcuar. Ai vjen, gjithashtu, për të na mësuar se të shesësh të ardhëshmen me të tashmen, dhe t’ia kthesh shpinën botës së amshueshme, duke u marrë vetëm me atë që është kalimtare, nuk është mençuri, por budallallëk.
Me rastin e kësaj hutbeje, do të doja që pjesën vijuese ta përmbledh me një prononcim të dijetarit të shquar Abdullah Drazit, i cili, duke biseduar me Hënën e Ramazanit, shprehet: “Eja, o Hënë e re e Ramazanit, eja dhe, për besimtarët, le të jetë ardhja jote mëshirë, përparim dhe vëllazërim. Eja, e sillu njerëzve argumentin e së vërtetës, në vend të argumentit të forcës, e vendos ligjin e pajtimit dhe të butësisë, në vend të ligjit të brutalitetit dhe dhunës. Eja dhe mbushe tokën me shkëlqim dhe paqe, pasi që është kapluar nga padrejtësia, dhuna dhe errësira. O hënë e re e Ramazanit, me dritën tënde dritëso tërë botën muslimane, dhe tek bijtë e saj lësho shkëndijat e frymëzimit me të cilat do të udhëhiqet në çdo vend dhe në secilin moment. Hënë e bekuar e Ramazanit, hyr në shtëpitë e Allahut dhe mbushi ato plotë nur e dritë, kurse dyert e tyre mbaji të hapura ditën dhe natën, ashtu që, në asnjë moment, të mos ngelin të boshatisura, pa namazlinj, pas lexues të Kur’anit, pa udhëzues dhe pa to që kërkojnë të udhëzohen. Vështroji vendtakimet e muslimanëve, vendtakime të pafrytshme dhe të parregullta, ku asnjë bisedë e hajrit nuk del prej tyre. Kërko prej tyre, në radhë të parë, të agjërojnë prej përtacisë, bisedave të pahijshme dhe të kota. Kalo pak nga tregjet dhe pazaret, në të cilat, shpesh, ndodhin grindje, zënka e mashtrime. Eja e ringjall marrëveshjen e imanit, ashtu që muslimanët të ulin nivelin e lakmisë. Hyr në vendbanimet e muslimanëve dhe jepu atyre atmosferën e ramazanit, duke i kujtuar, që të gjithë, për rëndësinë dhe dobinë e edukimit prej shpirtit të Kur’anit fisnik…”
Shumë i respektuari xhemat, Ramazani i ngjanë pranverës, ashtu sikurse pranvera i jep hijeshi dhe gjallëri natyrës, ashtu edhe muaji i agjërimit ngjall, me vlera e virtyte, jetën e bujshme të besimtarit. Tani është koha që ta gjejmë Allahun dhe të ulemi rreth sofrës së Tij. Kush jeton me Allahun sa është shëndosh e mirë, ai nuk do të brengoset kur një ditë do të takohet me Të. Sa keq për ata që kur do t’u vijë momenti i dorëzimit të shpirtit, do ta dëshirojnë atë që edhe Kur’ani e përshkruan: “Kur i vjen vdekja ndonjërit prej tyre, ai thotë: O Zoti im, më kthe, që të bëj vepra të mira në botën që po e lë. Kurrsesi! Me të vërtetë, kjo është një fjalë të cilën ai (kot) e thotë.” (El-Mu’minun, 90-100). Apo siç thotë në një sure tjetër: “Prandaj jepni prej të mirave që u kam dhënë Unë, para se t’i vij vdekja ndonjërit, e të thotë: “O Zoti im, sikur të më kishe lënë edhe një kohë të shkurtër në jetë, e të jepja lëmoshë dhe të bëhesha prej mirëve.” (El-Munafikunë, 10). Andaj, vëllezër e motra, është momenti i fundit që ne t’i ndezim shkëndijat e besimit dhe ta përgatisim vetveten për ta pritur sa më këndshëm dhe me plotë dashuri muajin e bekuar të Ramazanit, e t’i themi: Eja e lëshoi rrezet hyjnore në dritaret e hapura të zemrave tona!
Këshilla agjëruesit dhe mos agjëruesit për ramazan:
1. Vendosmeria e besimtarit qe te perfiton maksimumin e ketij muaji
2. Lutje e besimtarit Zotin per shendet te plote ne kete muaj, qe te kryej te gjitha obligimet.
3. Venia e nje orarit, per disa adhurime vullnetare ne kete muaj.
4. Per te pasurit: Venia e nje programi per shtruarjen e iftareve familjeve te varfera, qe edhe sofra e tyre te jete e begatshme ne ramazan.
5. Rregullimi i raporteve familjare dhe me te afermit e tjere.
6. Ne cdo veture ( makine ) te nderrohen kasetat dhe CD – te nga kenget e ndryshme ne CD me ligjerata fetare, lexim Kurani, ilahi etj.
7. Keshilloji te tjeret sa ke mundesi, per berjen e veprave te mira dhe te vyeshme.
8. Venia e nje programi vetvetes, per pune qe kane dobi familja jote dhe besi mtaret e tjere.
9. Adhurimet e perbashketa ne familje si : Iftari i perbashket, syfyri, namazi i nates, lutjet per nevoja te ndryshme etj.
10. Sadake ( lemoshe ) ditore per nevojtaret per cdo dite te ramazanit, qofte edhe nese eshte e vogel.
11. Largimi nga mekatet qofshin edhe te vogla, qe te mos e demtojne agjerimin tone.
12. Mos i le vaktet e namazit, ( edhe nese nuk agjeron me arsyetim ), dhe kujdesu per namazin me xhemat ne xhami.
13. Mos e le agjerimin pa ndonje arsyetim te madh, sic eshte semundja, udhetimi, shtatezenia,etj.
14. Edhe nese nuk agjeron ( qofte edhe pa arsye ) mos dil te hash publikisht, sepse kjo shkakton hidherim te madh te Zoti.
Nëse i bëjm këto veprime do të kemi një ramazan të begat ku na presën shpërblime nga Allahu xh.sh dhe do të fitojm shumë edhe në këtë jetë si shëndet,respekt, bujari,afërsi.dashuri dhe lumturi.
Zoti ua mundesofte agjerim te lehte dhe te pranueshem.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Only admins are allowed to see this image]


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
(Teme islame) Mirë se vjen Hëna e ramazanit, o pranvera e shpirtit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: THESARI I RAMAZANIT :: Temat e Rmazanit-
Kërce tek: