islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! Empty
MesazhTitulli: [Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën!   [Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! EmptyWed 30 Sep 2015 - 15:34

[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! 200-150_1443518311
Lojaliteti dhe besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën gruas algjeriane nga vdekja e sigurt gjatë rrëmujës në Mina. Aisha Iyad (62) thotë se bashkëshorti i saj Muhamed Raxhi (73) u ankua për dhimbje të forta në stomak, derisa ata ishin duke shkuar rrugës për në xhamarat, ditën kur ndodhi tragjedia. Ajo insistoi të kthehet në tendën e tyre dhe t’ia sjellë ilaçet. Derisa Raxhi luftonte për jetën e tij në rrëmujë, gruaja e tij nxitonte që t’ia sjellë ilaçet... Iyad, duke qarë, tregon historinë e saj. Ajo thotë se bashkëshorti i saj kishte dhimbje të mëdha, derisa ata ishin në Muzdelife. Kur arritën në Mina, rreth orës 7:30, dhe filluan ta gjuajnë me gurë shejtanin, dhimbjet e tij u shtuan dhe u bënë të padurueshme. Ajo e luti atë që ta pret derisa të kthehet me ilaçe kundër dhimbjes. "Ai nuk më lejonte të shkoj, dhe insistonte që ta kryejmë udhëtimin tonë drejt xhamaratit, por unë nuk lëshova pe", thotë ajo. Gruaja e pikëlluar thotë se ajo u kthye në tendë, mori ilaçet, por kthimi i saj, për shkak të mbingarkesës, u shty për më shumë se tre orë. "Kur u ktheva në rrugën ku duhej të takoheshim, u befasova. Aty pashë kordonin e sigurisë dhe shumë makina të ndihmës së shpejtë. Disa haxhinjë më njoftuan për incidentin tragjik", tha Iyad, e cila për herë të parë, bashkë me bashkëshortin e saj erdhën në Crying or Very sad. Iyad ka dhjetë fëmijë, të cilët gjatë tërë kohës e kontaktonin dhe kërkonin babanë që t’ia uronin kryerjen e haxhit, por ajo çdo herë u thoshte se ai është në gjumë. "Në ditën e incidentit, rreth orës 10:00 në mbrëmje, djali im 37 vjeçar, Belkasimi më tha se kishte dëgjuar për tragjedinë," tha ajo. Iyad nuk kishte mundësi më ta fshihte lajmin për vdekjen e bashkëshortit të saj. "Unë jam besimtare, e durueshme dhe e pranoj caktimin. Por, dëshira ime e fundit është që ta shoh edhe një herë para se ta varrosin", tha ajo.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën! 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim Islam] Besnikëria ndaj bashkëshortit ia shpëton jetën!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: