islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
13 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 13 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë Empty
MesazhTitulli: [Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë   [Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë EmptyWed 30 Sep 2015 - 15:28

[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë 200-150_1442997187
Një mjeke saudiane rrëfen për një rast tejet interesant. Ka të bëjë me përkushtimin e madh për prindërit dhe respektin ndaj tyre. Hero i këtij rrëfimi të vërtetë është Muhammedi, një djalë rreth të tridhjetave. Hyri në ordinancën e saj ndërsa e mbante nënën që të mos i ikte. Bënte veprime të çuditshme ajo grua. E hiqte mbulesën e saj ndërsa ai ia vendoste prapë. I pështynte ndërsa ai vetëm buzëqeshte. Rast për të të habitur. Qeshte sikur e çmendur. Kush është kjo? – e pyeti mjekja Muhammedin. Nëna ime – iu përgjigj. Çfarë është puna me të, çfarë ka kështu?!- pyeti mjekja me habi. Ka lindur kështu e paaftë mendërisht – u përgjigj Muhammedi. Po ty si të ka lindur?! – pyeti prapë m habi mjekja. Gjyshi im, me shpresën se do të kishte pasardhës, e kishte martuar këtë për babanë tim. Babai e shkurorëzoi në vitin e parë të martesës. Ishte me barrë dhe më lindi. Që nga mosha dhjetëvjeçare unë kujdesem për të. Unë gatuaj për të dhe bëj punët tjera ndërsa kur të flemë këmbën e saj e lidhi për këmbës sime që të mos më ik e të mos mund ta gjej më. Përse e solle tek unë?- e pyeti mjekja. Vuan nga diabeti dhe tensioni i gjakut – u përgjigj Muhammedi, ndërsa, në ndërkohë që ai fliste, ajo qeshte dhe kërkonte gjësende prej tij. Ia jepte me kënaqësi. E pështynte ndërsa ai fshinte pështymën dhe buzëqeshte. Është nëna jote dhe nuk të njeh/! – e pyeti mjekja me habi. Po, pasha Allahun, nuk më njeh. Nuk e di se jam biri i saj por Allahu e di se ajo është nëna ime. Ndërsa ata flisnin, ajo shikonte Qabenë në TV, dhe pas pak iu drejtua Muhammedit: Gënjeshtar, përse nuk më dërgon në Qabe? Do të dërgoj ditën e enjte – i tha Muhammedi. Si e dërgon –ndërhyri mjekja- kur ajo, si e paaftë që është, nuk ka ndonjë obligim për ta vizituar Qabenë?! Nuk ka rëndësi kjo. Unë nuk mund ta paramendoj që ajo të më kërkoj diç që kam mundësi t’ia përmbush e të mos e bëjë këtë – u përgjigj Muhammedi. Dola Muhammedi me të ëmën –vazhdon rrëfimin mjekja- ndërsa unë u zhyta e tërë në lot. Kam dëgjuar për respektin ndaj prindërve por diç të këtillë sikur ky rast jo. Një djalosh që ka mundësi të dërgon nënën e tij të sëmurë në qendrën e të paaftëve mendërisht ndërsa nuk e bën dhe këtë duke kërkuar Xhennetin me këtë shërbim dhe përkujdesje që i bënte, këtë nuk e kam parë dhe as nuk e kam dëgjuar më parë. Sedat Islami:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim Islam] Nëse ajo nuk më njeh, e njoh unë atë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: