islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty96%[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty0%[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty0%[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty0%[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty1%[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty2%[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri Empty
30092015
Mesazh[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri

[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri French-605x370
Një shkollë franceze është vënë në shënjestër të mediave, pasi raportohet se ka detyruar nxënësit mysliman dhe hebrej të vendosin disqe të kuqe rreth qafe, pasi atyre nuk u lejohej fetarisht ta hanin mishin e derrit. Ngjarja e cila është duke u hetuar provokoi zemërim të madh në mesin e prindërve në shkollën Auxerre të rajonit Burgundy. Mësohet se autoritetet e shkollës i kishin detyruar nxënësit myslimanë dhe hebrenj të mbanin disqe të kuqe rreth qafe, kështu që stafi i restorantit nuk do t’u shërbejë atyre mish derri, raporton Telegraph. Tetëmbëdhjetë prej 1.500 nxënësve të shkollës mbanin disqe, megjithatë vendimi është tërhequr nga protesta e prindërve dhe udhëheqësit e komunitetit, të cilët thanë se veprimi ishte i ngjashëm me “yjet e verdhë që hebrenjtë u detyruan të veshin nën pushtimin nazist”. Shërbimi i ushqimit që nuk përmban mish derri për fëmijët e shkollës është një çështje e ndjeshme në Francë me udhëheqësit e ekstremit të djathtë nacionalist, në të kaluarën kanë tentuar ta detyrojnë restorantet shkollore nga të mos shërbejnë ushqim derri për studentët. Ish-presidenti i Francës Nikolas Sarkozi ishte gjithashtu në mesin e liderëve të qendrës së djathtë, që kishte kundërshtuar mishin e derrit në shkolla. Shamitë dhe forma të tjera të veshjeve të lidhura me fenë janë të ndaluara në shkollat ​​shtetërore. /MESAZHI/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Francë, disqe në qafë për nxënësit që nuk hanë mish derri

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: