islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty96%[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty0%[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty0%[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty0%[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty1%[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty2%[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Empty
26072015
Mesazh[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima

[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima Malmo-605x370
Këtë javë në qytetin suedes Malmo kanë ndodhur katër sulme me bomba, të cilat shkaktuan frikë dhe panik në mesin e popullatës lokale, të cilët kërkojnë nga policia që të gjejë autorët sa më parë, raporton Anadolu Agency (AA) Sipas televizionit shtetëror suedez Sveriges Televizion (SVT), sulmi i fundit ka ndodhur herët në mëngjes në rrugën Ronnblomsgtan. Sulmues ose një grup i panjohur kanë vendosur një bombë në një rrugë ku banojnë kryesisht studentë. Nuk ka të vrarë apo të plagosur, por janë shkaktuar dëme materiale, duke dëmtuar automjetet e parkuara aty. Policia rrethoi vendin e shpërthimit dhe po kryen inspektimet. Në këtë zonë tani më janë shtuar masat e sigurisë dhe kanë filluar kërkimet për autorët. Dyshohet se sulmi i sotëm është i lidhur me tre të mëparshmet. Shefi i Policisë në Malmo, Stephen Soderholm, beson se bëhet fjalë për larje hesapesh mes disa bandash pjestarët e të cilave janë me origjinë nga ish-Jugosllavia.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Suedi, 4 sulme me bomba këtë javë, nuk ka viktima

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: