islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty96%[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty0%[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty1%[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty2%[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Empty
26072015
Mesazh[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në

[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në Turqia1-600x370
Avionët luftarakë turq kanë kryer edhe sot sulme ajrore ndaj ISIS-it në Siri dhe PKK-së në Irak. Kryeministri Ahmet Davutoglu zhvilloi një takim të nivelit të lartë ku morën pjesë ministrat dhe shefat e sigurisë – per te diskutuar lidhur në fushatën ajrore kundër grupeve të armatosura. Kryeministri tha se operacioni kishte në shënjestër kampet e PKK-së, bunkeret dhe shpellat ku janë vendosur pikat e logjistikës. Ai tha se forcat tokësore në të njëjtën kohë kanë goditur objektivat e PKK dhe ISIS, por pa shkelur territoret e Irakut dhe Sirisë. Pas një vale të re të operacioneve në Stamboll të shtunën në mëngjes, forcat turke të sigurisë kanë kryer tashmë bastisje në 22 provinca dhe arrestuan 320 anëtarë të grupeve terroriste. Turqia është e vendosur të marrë çdo hap për të siguruar paqen dhe sigurinë e popullit, ka thënë Davutoglu. Turqia ka rritur përpjekjet kundër ISIS që nga një sulm vetëvrasës të hënën ku ISIS vrau 32 njerëz në provincën juglindore Sanliurfa. Dy policë u vranë në shenjë hakmarrjeje të mërkurën ndersa Partia e Punëtorëve të Kurdistanit (PKK) mori përgjegjësinë për këtë sulm. /MESAZHI/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Turqia vazhdon ta bombardojë ISIS-in dhe PKK-në

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: