islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty96%[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty0%[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty0%[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty0%[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty1%[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty2%[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Empty
05062015
Mesazh[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak

[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak Mubarak-605x370

Gjykata e Apelit në Egjipt ka rrëzuar vendimin për lirimin të Presidentit të rrëzuar në Egjipt, Husni Mubarak i cili gjykohej nën akuzën për “vrasje të protestuesve”, raporton Anadolu Agency (AA).Gjykata e Apelit për presidentin e rrëzuar Husni Mubarak, djemtë e tij Ala dhe Xhemal, ish-ministrin e Brendshëm Habib el-Adili, 6 ndihmësit e tij dhe biznesmenin Husejin Salim të cilët gjykohen nën akuzat për “vrasje të protestuesve dhe dëmtimi i qëllimshëm të pronës publike” në ngjarjet gjatë revolucionit në Egjipt më 25 janar 2011, ka pranuar ankimin e prokurorisë në lidhje me “vendimin për lirimin e tyre”. Gjykata e cila ka vendosur rigjykimin e të pandehurve,  ka caktuar zhvillimin e seancës së ardhshme më 5 nëntor.
Vendimi i cili do të jepet në procesin e rigjykimit të të pandehurve theksohet se do të jetë përfundimtarë dhe se nuk do të ketë të drejtën e apelimit.Gjykata penale e Kajros në lidhje me çështjen gjyqësore ku presidenti i rrëzuar Husni Mubarak, djemtë e tij Ala dhe Xhemal, ish-ministri i Brendshëm Habib el-Adili, 6 ndihmësit e tij dhe biznesmeni Husejin Salim akuzohen për vrasje të protestuesve në ngjarjet gjatë revolucionit egjiptian në 2011, kishte dhënë vendimin për lirimin e personave të akuzuar më 29 nëntor 2014.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Egjipt, vendoset rigjykimi i Husni Mubarak

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: