islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty96%[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty0%[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty0%[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty0%[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty1%[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty2%[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Empty
05062015
Mesazh[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur Ukraine
Trupat ukrainase dhe rebelët pro-rusë janë përballur në një nga betejat më të ashpra që pas nënshkrimit të armëpushimit.

Behet fjalë për 19 viktima dhe mbi 100 të plagosur, që autoritetet nuk kanë mundur t’i identifikojnë ende. Forcat ukrainase ishin ato që dhanë alarmin se rebelët kishin përparuar me një numër të madh mjetesh ushtarake në territorin e tyre.

Ndërkaq nga Moska nuk u mohuan këto zëra, por menjëherë ata mohuan përgjegjësinë, duke thënë se separatistët thjesht u janë kundërpërgjigjur provokimeve të ukrainasve.

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov u shpreh se përgjegjësit për incidentet e fundit, thjesht janë duke u përpjekur për të ndaluar përparimin në bisedimet e ndërmjetësuara ndërkombëtarisht për paqe.

Përleshjet mes trupave qeveritare dhe rebelëve janë përshkallëzuar javët e fundit, duke vërtetuar edhe njëherë brishtësinë e armëpushimit të arritur në muajin shkurt mes palëve.

Qeveria ukrainase, NATO dhe gjithë udhëheqësit perëndimore janë në një mendje; ka prova të qarta se Rusia po ndihmon rebelët me armë të të gjitha llojeve dhe me trupa në Luhansk dhe Donetsk.

Moska mohon këto akuza, megjithëse këtë herë me një tjetër justifikim. Fillimisht Kremlini këmbëngulte se nuk kishte gisht në konfliktin në lindje të Ukrainës, ndërsa më vonë, i vendosur përballë fakteve të Kievit dhe Perëndimit, doli me një deklaratë ku tha se ushtarët rusë të zënë rob në luftimet në Ukrainë janë vullnetarë, jo trupa të ushtrisë ruse.

Më shumë se 6400 vetë kanë gjetur vdekjen që nga nisja e luftimeve në Ukrainën Lindore, që shpërthyen prillin e vitit të kaluar, pasi Moska aneksoi gadishullin e Krimesë.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Luftime të ashpra në Ukrainë, 19 të vdekur dhe mbi 100 të plagosur

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: