islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty96%[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty0%[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty0%[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty0%[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty1%[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty2%[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Empty
05062015
Mesazh[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti

[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti Gana-605x370 Të paktën 96 persona janë konfirmuar të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një stacion karburanti në kryeqytet e Ganas, Akra.
Të vdekurit ishin vetëm disa nga qindra personat të cilët po kërkonin strehim në një stacion karburanti, pasi shirat e rënda kishin përfshirë Akran .
“Deri tani, ne kemi marrë 96 trupa nga rrënojat,” tha Billy Anaglatey, zëvendës oficer i marrëdhënieve publike të Shërbimit Kombëtar të Zjarrfikësve. “Ne kemi dërguar trupat në morg, ndërsa ambulanca i dërgou të plagosurit në spital.”
Banorët e bllokuar të Akras që po largoheshin nga shirat e rrëmbyeshëm kishin kërkuar strehim në hapësira të hapura, përfshirë stacionin e gazit.
Mijëra pasagjerë janë bllokuar për shkak se automjetet kishin shmangur udhëtimet. /MESAZHI/

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Gana, 96 të vdekur si pasojë e një shpërthimi në një pikë karburanti

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: