islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty96%[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty0%[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty0%[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty0%[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty1%[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty2%[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Empty
16052015
Mesazh[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje

[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje Mursi
Presidenti egjiptian është dënuar me vdekje nga një gjykatë e Kajros. Ai akuzohet për nxjerrje të sekretit shtetëror.
Në fund të muajit prill, Muhamed Mursi mori edhe një dënim prej 22 vitesh burgim për vrasjen e protestuesve, teksa ishte ende në pushtet. Dënimi me vdekje është i dyti për ish-Presidentin.

Vetë zotëri Mursi ka refuzuar të njohë autoritetin e gjykatës, pasi rrëzimi i tij ishte një grushti shteti ushtarak.

Mursi u rrëzua nga pushteti përmes një grushti shteti në korrik 2013, pas protestave të instaluara në rrugët e Kajros, qe benin thirrje kundër qeversijes së tij, e cila kishte vetëm një vit në detyrë.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Egjipt, Presidenti Muhamed Mursi dënohet me vdekje

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: