islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty96%[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty0%[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty0%[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty0%[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty1%[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty2%[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Empty
16052015
Mesazh[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve

[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve Holande-605x370
Në marshimin tradicional të natës i cili u mbajt në Holandë mes Rotterdam-Hagë me qëllimin për të tërhequr vëmendjen për problemet e refugjatëve në të gjithë botën morën pjesë afërsisht 1 mijë e 700 persona, raporton Anadolu Agency (AA).

Afërsisht 600 mijë euro të cilat u mblodhën në këtë marshim që është hera e gjashtë që mbahet nën udhëheqjen e Fondacionit të Refugjatëve do ti dërgohen popullatës siriane të cilët janë prekur nga lufta.

Grupi i cili e nisi marshimin në orët e natës nga ura e famshme Erasmus në Rotterdam, duke përfshirë mes tyre edhe disa politikanë dhe artistë, në orët e para të mëngjesit arriti në Hagë.

Drejtoresha e fondacionit të Refugjatëve, Tineke Ceelen duke theksuar se është kënaqshëm interesimi i lartë shfaqur këtë vit dhe donacioni i mbledhur në këtë marshim i cili mbahet që prej 5 vitesh në vend, ajo tha se 600 mijë eurot e mbledhura do të shkojnë në ndihmë të plotësimit të nevojave të sirianëve të prekur nga lufta.

Ceelen ka rikujtuar se marshimi i natës përkoi me përvjetorin e bombardimit të Rotterdamit nga gjermanët në Luftën e Dytë Botërore dhe u shpreh se: “Lufta për ne është një kujtim, por për disa njerëz të tjerë në një largësi prej disa orësh me avion lufta është e vërtetë e përditshme. Janë të shumta nevojat për ndihma emergjente të refugjatëve sirianë, ata kanë nevojë për ne. Me shumën e parave të mbledhura duam të ndihmojmë në ndihma ushqimore, ujë të pijshëm dhe ilaçe”.

Aktiviteti i marshimit i cili ka nisur me qëllimin për të sjellë në opinionin publik dhe axhendën politike problemet e përjetuara të refugjatëve vitin e kaluar pati mbledhur një shumë prej 500 mijë eurosh, të cilat edhe ato iu dërguan personave në nevojë në Siri:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Holandë, marshim solidarizues për problemet e refugjatëve

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: