islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
28 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 28 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty96%[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty0%[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty0%[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty0%[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty1%[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty2%[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Empty
16052015
Mesazh[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur

[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Burma-620x413-605x370 Të uritur, të dërrmuar dhe të lënë në mëshirë të fatit, 700 emigrantët që po vdisnin urie në det të hapur u shpëtuan ditën e sotme nga autoritetet indoneziane.
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Burma2-620x413
[size][url][/url]Këta njerëz të dëshpëruar ishin në ditët e fundit të jetës së tyre, pasi kishin dy muaj pa ushqim dhe ujë të pijshëm. Ata u braktisën nga ekuipazhi i anijes me të cilën po udhëtonin për një jetë më të mirë.[/size]
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Burmaaa-620x404
[size][url][/url]Bëhet fjalë për një grup etnik mysliman nga Birmania, të cilët lanë vendin budist për shkak të diskriminimit të tejskajshëm. Ata ëndërronin për një jetë më të mirë në Malajzi, por autoritetet malajziane nuk i pranuan dhe i lanë për dy muaj në det të hapur.[/size]
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Burmaaaa-620x442
[size][url][/url]Anija e tyre u shty qëllimisht nga roja bregdetare malajziane drejt brigjeve të Indonezisë. Ndërsa autoritetet e kësaj të fundit ndërhynë për t’i shpëtuar.[/size]
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Burmaaaaa-620x416
[size][url][/url]Mes tyre ka edhe shumë fëmijë e gra, që janë në gjendje kritike për jetën. Ata janë kockë e lëkure dhe po trajtohen me serume. Por ky rast është një nga shumë raste të tjera të asaj që quhen “ping-pongu njerëzor”.[/size]
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur Burmaaaaaa-620x413
[size][url][/url]Birmania nuk i pranon as si shtetas këto grupe etnike myslimane, ndërsa Malajzia, edhe pse me shumicë myslimane, i lë emigrantët në det duke ua bllokuar ankorimin në brigjet e saj. E vetmja shpresë për ta është Indonezia, e cila është treguar e pakursyer në ndihmë të tyre, edhe pse është shumë kilometra më larg.[/size]

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Shpëtohen emigrantët që qëndronin 2 muaj në det të hapur

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: