islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty96%[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty0%[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty0%[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty0%[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty1%[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty2%[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Empty
16052015
Mesazh[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem

[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Gormez-605x370 Me rastin e Natës së Mirë të Miraxhit, Kryetari i Çështjeve Fetare të Turqisë, Gormez mbajti një Hutbe para disa mijëra muslimanëve në xhaminë e el-Aksa në Jerusalem, ku tha se qyteti pas kapjes në vitin 1967 u bë një “terren trajnimi për padrejtësi”.
Gormez, rikujtoi ngjarjet historike në ato zona, duke thënë se ushtarët britanikë hynë në Jerusalem në vitin 1917.
“Pasi osmanët kishin lënë Jerusalemin me ardhjen e ushtrisë britanike, e cila pushtoi qytetin, filluan problemet e mëdha në këtë fushë. Gjithashtu, pasi hebrenjtë pushtuan Jerusalemin në vitin 1967, qyteti u bë skena e secilit prej shkeljeve dhe terren trajnimi për padrejtësi. Në të njëjtën kohë ata filluan gërmimet rreth xhamisë Al-Aksa që përbëjnë një kërcënim për këtë objekt të shenjtë për muslimanët “, tha Gormez.
Ai vuri në dukje se myslimanet në Jerusalem janë të ekspozuar ndaj padrejtësisë dhe dhunës.
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem Al_aksa
“Myslimanet në Jerusalem nuk mund të durojnë më këtë mizori në të cilën ata janë të ekspozuar. Ne në Turqi, veçanërisht në Drejtorinë për Çështje Fetare, kemi një detyrim për të mbështetur ju në mënyrë që për të ndaluar padrejtësitë që ju bëhen. Kjo vizitë është vetëm një nga treguesit që ne jemi me ju . Detyra jonë është që t’ju ofrojmë gjithçka që ju nevojitet, “tha Gormez.
Ai theksoi se myslimanët në këtë zonë për shekuj me radhë iu nënshtruan dëbimeve me forcë dhe dhunës.
“myslimanët në Jerusalem për shekuj qenë të ekspozuar ndaj formave të ndryshme të mizorisë, torturave, masakrave dhe shpërnguljes së detyruar. Ata që jetojnë në këtë territor kanë dështuar për të arritur lirinë fetare, siguri, stabilitet ekonomik dhe drejtësinë politike, përveç gjatë sundimit islam,” tha Gormez.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Kjo është hutbeja historike në Al-Aksa, Jerusalem

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: