islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty96%[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty0%[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty0%[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty0%[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty1%[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty2%[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Empty
MesazhTitulli: [Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon   [Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon EmptySun 26 Apr 2015 - 17:48

[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon Uje_me_limon-605x370 Limonët janë të mbushurë me  vitaminë C, vitaminën B-kompleks, kalcium, hekur, magnez, kalium, dhe fibra. (ato përmbajnë më shumë kalium se sa një mollë ose rrush!)
Për shkak të  vështirësive që lëngu i limonit mund të shkaktoj në smalt të dhëmbëve tuaj, është e rëndësishme për ta holluar me ujë të ndonjë temperature (edhe pse uji i vakët është i rekomanduar). Pini atë si gjëja e parë në mëngjes, dhe prisni 15 deri në 30 minuta para ushqimit. Kjo do t’ju ndihmojë të merrni plotësisht të mirat e ujit me limon, të cilat janë të shënuara më poshtë.
8 Përfitimet e ujit me limon
1 – Jep sistemi juaj imunitar një nxitje
Vitamina C është si kabllot pushtuese të  sistemit tuaj imunitar, dhe lëngu i limonit është I mbushur me të. Niveli i vitaminës C në sistemin tuaj është një nga gjërat e para që humbin kur ju jeni të stresuar, e cila është arsyeja pse ekspertët e kanë rekomanduar  përdorimin shtesë  të vitaminës C gjatë ditëve stresuese.

2 – Burim i shkëlqyer i kaliumit
Siç është përmendur tashmë, në limon ka sasi  të larta të kaliumit, e  cila është e  mirë për zemrër, si dhe për  funksionin e trurit dhe nervave.

3 – Ndihmon në  tretje
Lëngu i limonit jo vetëm që ndihmon në tretje  nga lirimi i toksinave në traktin tuaj por edhe ndihmon në  tretjen e ushqimit,si dhe  në lehtësimin e simptomave të tilla si  urthi dhe gogësima.

4 – Mban lëkurën pa njolla
Antioksidantët në lëngun e limonit ndihmojnë jo vetëm për të larguar njollat, por edhe rrudhat. Ajo gjithashtu mund të aplikohen në plagë  për të zhdukur pamjen e tyre, dhe për shkak se  detoksifikon gjakun tuaj, ajo do tjua  mbajë  lëkurën tuaj të shkëlqyeshme.

5 – Ndihmon në humbjen e peshës
Limonët përmbajnë shumë fibra, të cilat ndihmojnë në luftën kundër urisë.

6 – Zvogëlon inflamacionin
Në qoftë se ju pini ujë me limon në një bazë të rregullt, ajo do të zvogëloj aciditetin në trupin tuaj, i cili është vendi  ku sëmundjet  ndodhin. Ajo heq urinën  në nyjet trupore, e cila është një nga shkaqet kryesore të inflamacionit.

7 – Të jep energji
Lëngu i  limonit i ofron trupit tuaj energji kur ajo hyn në traktin tuaj të tretjes, por gjithashtu ndihmon në uljen e ankthit dhe depresionit. ( aroma e limonit ka një efekt qetësues në sistemin tuaj nervor)

8 – Ndihmon për të luftuar infeksionet e ndryshme
Uji  i ngrohtë me limon është mënyra më efektive për të zvogëluar infeksionet. Lëngu i limonit ndihmon edhe në rritjen e sistemin tuaj imunitar, ku në  të njëjtën kohë ju jeni duke luftuar infeksionin plotësisht.

Jo vetëm  që përfitimet e ujit me  limon janë të pafundta, por ato reagojnë në  ndryshimet më thelbësore edhe pse  të thjeshta  por të rëndësishme për shëndetin tuaj. /Mesazhi.com

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Shendetesi] 8 Përfitimet e ujit me limon
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Shëndetësi-
Kërce tek: