islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty96%[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty0%[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty0%[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty0%[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty1%[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty2%[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Empty
26042015
Mesazh[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore

[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore Baltimore-605x370 
Mijëra persona në Baltimore të Maryland të SHBA-së kanë marshuar për nder të afro-amerikanit Freddie Gray i cili humbi jetën si pasojë e dhunës policore, raporton Anadolu Agency (AA). Protestat të cilat nisën si pasojë e vdekjes së 25 vjeçarit Gray në spital pas dhunë policore, vazhduan edhe gjatë fundjavës, ku në këtë protestë morë pjesë më shumë se 2 mijë persona duke e bërë këtë një nga protestat me pjesëmarrje më të madhe se të tjerat pas vdekjes së Gray-t. Protestuesit gjatë marshimit i cili ka qenë paqësor për orë të tëra kanë hedhur slogane të ndryshme si “Nëse nuk ka drejtësi, nuk ka as paqe”, “Do të përpiqemi për Freddie”, “Freddie nuk ishte e thënë të vdiste”. Por nga fundi i protestës ku grupet ishin duke u shpërndarë nëpër qytet, disa protestues kanë përdorur dhunë të cilët kanë thyer xhamat e disa bizneseve dhe të automjeteve të policisë si dhe kanë hedhur shishe plastike ndaj policisë. Policia e Baltimore njoftoi se ka ndaluar të paktën 12 persona. Kryetarja e Bashkisë së Baltimore, Stephanie Rawlings-Blake, tha se ka mbetur e zhgënjyer për dhunën në protestë. Rawlings-Blake ka theksuar se afërsisht 95 përqind e protestuesve kanë ardhur për të protestuar në mënyrë paqësore dhe se dhunën e kanë kryer një grup i vogël dhe ka vlerësuar se “kjo është e pa pranueshme” Ndërsa motra binjake e Gray, Fredericka Gray në një deklaratë me shkrim ka pohuar se: “Ju lutem ndaleni dhunën. Freddie Gray nuk do të dëshironte që ne të kryenim një gjë të tillë. Edhe nëna dhe babai ynë nuk dëshirojnë të shikojnë akte dhune. Drejtësia nuk vjen me dhunë”. Në disa pamje filmike të realizuara nga një celular vërehet se Gray para se të ishte në automjet i bërtiste policisë e cila i kishte vendosur prangat, dhe pasi Gray është zbritur nga automjeti ai është dërguar në spital ku dhe më pas humbi jetën më 19 prill. Hetimi do të përfundojë më 1 maj dhe dosja do ti dërgohet më pas prokurorisë së shtetit, ku dhe më pas do të vendoset nëse do të hapet apo jo çështje penale ndaj policëve.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] SHBA, protesta kundër dhunës policore

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: