islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty96%[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty0%[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty0%[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty0%[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty1%[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty2%[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Empty
26042015
Mesazh[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900

[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 Kerkimet-duar-nepal 
Ekipet e shpëtimit kanë gërmuar me duart e tyre të zhveshura dhe kanë nxjerrë dhjetëra trupa nga rrënojat në Nepal, gjatë së dielës, pas shkatërrimit të jashtëzakonshëm që shkaktoi në gjithë rajonin përreth kryeqytetit Katmandu, tërmeti që la edhe të paktën 1900 trupa të pajetë, si dhe shkaktoi orteqe në malin Everest. Një oficer i ushtrisë, Santosh Nepal, dhe një grup punonjësish shpëtimi kanë punuar përgjatë gjithë natës për të hapur një kalim brenda një ndërtese të shkërmoqur në Katmandu, për të cilën ata janë detyruar të përdorin sëpata e mjete të tjera rrethanore, pasi bulldozerët nuk mund të hynin përmes rrugëve të ngushta antike të kryeqytetit. “Besojmë se ka ende njerëz të bllokuar nën rrënoja”, tha ai për “Reuters”, duke treguar për nga rrënojat e një godine trikatëshe të rrënuar përtokë. Në atë që konsiderohet si tragjedia më e keqe në Everest, trupat e 17 alpinistëve u gjetën gjatë së dielës, pasi ishin bllokuar nga orteqet, por qindra të tjerë, shumica të plagosur, mbeten ende të bllokuar në mal. Duke qenë se qeveria e Nepalit është tronditur dhe është gjetur e papërgatitur përpara shkallës së jashtëzakonshme të kësaj fatkeqësie, India ka ofruar furnizime mjekësore dhe ekipe ndihmëse, ndërsa Kina ka dërguar një ekip me plot 60 punonjës emergjence. Mes ndërtesave historike të kryeqytetit, të shkatërruara nga tërmeti, ishte edhe një kullë 60 metra e gjatë, “Darahara”, e ndërtuar në vitin 1832 për Mbretëreshën e Nepalit, i hapur për vizitorët përgjatë 10 viteve të fundit. Nga ajo që ishte, tashmë ka mbetur vetëm një “trung i thatë”. Ndërkohë, pasi policia nxorri nga rrënojat e saj shumë trupa të pajetë, një polic tha se mund të ketë deri në 200 njerëz të bllokuar brenda saj. Tërmeti i magnitudës 7.9 goditi Nepalin mesditën e së shtunës në një periudhë tepër të ngarkuar me turistë për vendin që bazohet kryesisht te turizmi, gjatë së cilës përllogariten rreth 300 mijë turistë të huaj në vend. Policia e Nepalit e ka çuar numrin e viktimave në 1910, ndërsa të plagosurit plot 4625. Të paktën 700 prej viktimave janë shënuar në kryeqytet, vendstrehim i rreth 1 milion banorëve, ku shumica e shtëpive janë konstrukte të vjetra dhe të vendosura shumë pranë njëra-tjetrës:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900 :: Komentet

No Comment.
 

[Lajme Ditore] Nepal, numri i viktimave kalon mbi 1900

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: