islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
16 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 16 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty96%[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty0%[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty0%[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty0%[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty1%[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty2%[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Empty
21042015
Mesazh[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare

[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare Obama-counter-605x370 
Presidenti amerikan Barack Obama vazhdimisht u bën thirrje amerikanëve që të bashkohen në luftën kundër ekstremizmit të dhunshëm. Por kjo thirrje, sipas agjencisë së lajmeve Dawn, ka një prapavijë. Sipas Dawn, zyrtarët e zbatimit të ligjit kanë krijuar një terren të tillë për vite me rradhë. Por tani që zyrtarët federalë kanë vënë vulën e tyre mbi një kontroll të rreptë, disa myslimanë frikësohen se profilizimi i maskuar si “parandalim” mund të bëjë kompromis me liritë qytetare dhe lirinë fetare. Ka mendime të ndryshme mes udhëheqësve muslimanë të cilët, në një anë, argumentojnë se duhet bërë më shumë për të luftuar ekstremizmin në komunitetin e tyre dhe se ky program është një mundësi historike për ta. Ndërsa të tjerë kanë frikë se programi, i cili do të mund të qarkullonte në mbarë vendin, është vetëm një tjetër mënyrë “e kamufluar” për zbatimin e spiunazhit që ka për synim komunitetin e tyre. /MESAZHI/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] SHBA, myslimanët i frikësohen shkeljes së lirive të tyre fetare

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: