islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty96%[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty1%[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty2%[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA Empty
21042015
Mesazh[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA

[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA 200-150_1429613324 
Presidenti i Turqisë dhe presidenti i SHBA-ve do të hapin qendrën turko-amerikane të kulturës dhe qytetërimit në Maryland. Këto deklarata i bëri Ministri i jashtëm i Turqisë Mevlut Çavusoglu, gjatë një vizite tre-ditore në Uashington. “Gjatë një telefonate mes Presidentiy Rexhep Tajip Erdogan dhe Presidentit Barack Obama, presidenti turk i kërkoi atij ta shoqërojë në hapjen e qendrës, dhe Presidenti Obama e pranoi ftesën, tha Çavusoglu. Kompleksi i qendrës është ndërtuar në një zonë të madhe dhe përbëhet nga kafe-bare, dyqane dhuratash, qendra kulturore, amfiteatre dhe sallë ekspozitash, laborator kompjuteri, bibliotekë, banjo turke / Hamam dhe shtëpi për mysafirët. Çavusoglu tha se qendra është ndërtuar si një vend ku të gjithë muslimanët në SHBA do të mund të vijnë së bashku dhe të luten lirisht. Ai tha se muslimanët janë duke u përballur me sfida në rritje në të gjithë botën, veçanërisht për shkak të rritjes së islamofobisë. “Detyra jonë është që të tregojmë se Islami i vërtetë është një fe e paqes. Islami nuk toleron terrorizmin. Por për fat të keq al-Kaeda dhe ISIS e kanë njollosur imazhin e Islamit, “tha ai. Duke rikujtuar se Turqia ka kontribuar në ndërtimin e qendrës në Maryland, diplomati i lartë tha se Turqia ka kontribuar për projektet e zhvillimit dhe infrastrukturës në vendet myslimane, duke përmendur Somali, Xhibuti dhe Mianmar./mesazhi/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Erdogan dhe Obama do të hapin qendrën e madhe të muslimanëve në SHBA

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: