islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty96%[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty0%[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty0%[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty0%[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty1%[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty2%[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? Empty
MesazhTitulli: [Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit?   [Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? EmptyMon 20 Apr 2015 - 16:25

[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? 20150910 

Pini uje te blere dhe ambalazhet plastike? Shikojeni trekendeshin e shtypur ne plastike ose numrin ne mes.Mund te zbuloni disa gjera tronditese.
Juve ju intereson vetem permbajtja e ujit, por injoroni permbajtjen kimike te ambalazhit ne te cilen ndodhet uji.Ne fund te cdo ambalazhi kerkoni trekendeshin me numrin ne mes dhe merrni vesh se sa eshte e rrezikshme plastika qe mbani ne duar.
1 PET (Shpesh edhe PETE)
Keto shishe ne shumicen e rasteve i dedikohen nje perdorimi te vetem.Ekziston mundesia qe leshojne metalin te rende antimon, substancen kimike EPA, e cila pengon veprimin e hormoneve.Shishet e tilla mund te leshojn edhe komponime kancerogjene.


2. HDP (NDONJEHERE EDHE HDPE)
Fjala eshte per plastiken "e mire", per te cilen egziston probalitet me i vogel i leshimit te kimikaleve ne uje.
3. PVC (NDONJEHERE EDHE 3V)
Leshon dy kimikate te helmueshme, dhe te dyja pengojne veprimin e hormoneve ne trupin e njeriut.Perkunder kesaj, kjo eshte plastika e perdorur me se shpeshti per shishe.
4.LDPE
Plastika e cila nuk leshon kimikate ne uje.Kjo nuk perdoret per prodhimin e shisheve plastike, por kryesisht per perpunimin e qeseve plastike te ushqimit.


5.PP
Edhe nje theter plastike "e mire", zakonisht e bardhe ose me ngjyre gjysme transparente.Perdoret per shishet e mbushura me shurup ose gotat per jugurt.
6.PS
Leshojne ne uje substancen kancerogjene STIREN.Me se shpeshti perdoret ne gotat e kafese per perdorim te shkurter ose ne ambalazhet e ushqimit te shpejte.

7.PC (OSE ETIKETE)
Kjo eshte plastika me e keqe per produktet ushqyese, sepse leshon kimikatin BPA.Fatkeqesisht, perdoret ne shishet per foshnhat, shishet sportive ose enet per pergatitje te ushqimit.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit? 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Shendetesi] Cfare simbolizojn keto shenja ne shishet e ujit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Shëndetësi-
Kërce tek: