islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
17 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 17 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty96%[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty0%[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty1%[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty2%[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi Empty
10042015
Mesazh[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi

[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi (u130u)erdogan 
Presidenti turk Recep Tajip Erdogan ka thënë se Egjipti duhet të liroj presidentin e rrëzuar Muhamed Mursi nga burgu, dhe të heqë dënimet me vdekje kundër mbështetësve të tij para se Ankaraja të konsideroj përmirësim në marrëdhëniet me Kajron. Lidhjet midis dy ish-aleatëve janë tendosur që kur ish-shefi i ushtrisë egjiptiane Abdel Fattah el-Sisi rrëzoi me grush shteti presidentin e zgjedhur nga radhet e Vëllazërisë Myslimane (VM), i cili ishte presidenti i pare i zgjedhur me vota ne historine e vendit. Forcat e sigurisë egjiptiane montuar një goditje të ashpër kundër Vëllazërisë, duke mijëra mbështetës të saj që protestonin në Kajro, dhe duke arrestuar mijëra udhëheqës të VM. "Z. Mursi është një president i zgjedhur me 52 për qind të votave. Atij duhet t'i jepet liria", tha Erdogan pasi u kthye nga një vizitë zyrtare në Iran. Një zyrtar nga zyra e Erdoganit ka konfirmuar komentet e tij. VM ka lidhje të ngushta me partine ne pushtet AK, e cila u themelua nga Erdogan. Erdogan është shfaqur si një nga kritikët më të ashpër ndërkombëtar të largimit të Mursit, duke e quajtur largimin e tij si një "grusht shteti të papranueshëm". Vizita e fundit e Erdoganit në Arabinë Saudite, dhe mbështetja e tij per një operacion ushtarak saudit kundër rebelëve Houthi në Jemen, ka pasur spekulime në lidhje me "shkrirjen e mundshme" të maredhenieve midis Ankarasë dhe Kajros, pasi kjo e fundit ka derguar luftanijet ne mbeshtetje te Saudisë. /MESAZHI/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Erdogan nuk do të rivendosë lidhjet me Egjiptin derisa të lirohet Muhamed Mursi

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: