islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty96%[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty0%[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty0%[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty0%[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty1%[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty2%[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali Empty
10042015
Mesazh[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali

[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali (u186u)hsbc 
Autoritetet franceze kanë urdhëruar bankën HSBC Holdings të paguaj 1 miliardë euro si garanci për mbrojtje, pasi kjo bankë po akuzohet se ka ndihmuar mijëra klientë për të shmangur taksat. HSBC, e cila eshte banka e dyte me e madhe ne bote, dyshohet se u ka mundesuar klienteve nga e gjithe bota, duke perfshire artiste, politikan, diktator, sportist dhe personalitete te tjera te pasura, te fshehin tatimet e tyre. Dyshohet se ky skandal u zhvillua gjate viteve 2006 dhe 2007. Banka e quajti vendimin per depozitim si te pajustifikuar dhe te tepruar, si dhe "pa bazë ligjore." Rreth pesë muaj më parë, krahu zvicerane i HSBC është vënë nën hetim formal nga ana e magjistratëve francez. Në muajin shkurt te ketij viti, u zbulua se rreth 180 miliardë € kanë kaluar nëpërmjet llogarive të mbajtura nga më shumë se 100,000 klientë dhe 20.000 kompani, para per te cilat jane shmangur tatimet. Skandali i quajtur "rrjedhja më e madhe në historinë bankare", nuk mbaron me kaq. Kjo banke ka siguruar dhe mbajtur parate e kompanive qe prodhojne arme qe dergohen ne Afrike, ku shkeljet e te drejtave te njeriut jane te paimagjinueshme. HSBC poashtu ka siguruar parate e "diktatorëve te botës së tretë" te cilet jane te zhytur ne pasuri, ndersa vendet e tyre kane shkallen me te larte te vdekjeve nga uria. Shume nga klientet e paligjshem te HSBC ishin tregtar te diamanteve apo mjeteve te tjera me vlere, tatimet e te cilave nuk jane paguar. /MESAZHI/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Banka HSBC, 1 miliardë dollarë garanci per mbrojtje nga skandali

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: