islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
20 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 20 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty96%[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty0%[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty0%[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty0%[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty1%[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty2%[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë Empty
30032015
Mesazh[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë

[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë (u186u)gulen 
Marrëdhëniet e fshehura mes masonëve dhe Fethullah Gylenit, të dyshuarit kryesor për grusht shtet ne Turqi, u zbulua nga e perditshmja turke Yeni Safak. Kjo gazete turke ka siguruar disa dokumente sekrete të cilat kurrë nuk janë botuar më parë. Sipas këtyre letrave, Gyleni i betohet Frankmasonerisë në rininë e tij dhe ishte vlerësuar dhe shpërblyer nga Lozha e Madhe, dhe ishte pranuar ne grupin e tyre ne vitin 1969. Gyleni, i njohur gjerësisht si një kleriku islamik në Turqi, hyri në Kuvendin e Madh te masonëve përmes një ceremonie betimi të fshehtë në vitin 1975. Gylen ishte duke marrë pjesë rregullisht në "Darkën e Vëllazerimit", një takim javor i Masonerisë. Grupet e Masonerise e lidhin Gylenin me Inteligjencën Dokumentet sekrete, sipas Yeni Safak provojnë se Gylen komunikon me Mossadin dhe CIA-n nëpërmjet Kalorësve Templarë, ndërsa ai ishte i ushqyer dhe i përgatitur si një "projekt". Dokumentet gjithashtu shfaqin lidhje të forta te Gylenit me ish-sekretarin e përgjithshëm te CHP-se Kasim Gülek, një i vetë-shpallur Mason. Sipas një letre të shkruar nga Gülek në korrik te vitit 1967 për Fethullah Gylenin dhe disa masonë të tjerë të famshëm në Turqi, Gülek kishte fyer dhe vetë-kritikuar ndarjen e Masonerisë. Ai gjithashtu përmendi se disa nga miqtë e tyre nga Masoneria kishin ofenduar Fethullah Gylen dhe "vëllezërit" e tjerë. Një dokument betimi i nënshkruar nga Fethullah Gyleni tregon se ai e mori betimin Masonerisë më 25 Mars 1975, dhe u betua që të punojë për Asamblenë e Madhe Turke të Masoneve. Ai e nënshkruan dokumentin në seancën formale të Kuvendit "Trekëndësh" në Stamboll. Sipas një tjetër dokumenti në korrik 1974, është zbuluar se Fethullah Gylen ka qenë e ftuar në një takim të rregullt Masonerie mbajtur të premteve. Fethullah Gylen, i njohur si një kleriku islamik, është udhëheqës i Lëvizjes turke ne Turqi, e cila është gërshetim i punës se vet nëpër qindra shkolla në mbarë botën. Udhëheqësi i lëvizjes ka jetuar në mërgim te vetë-imponuar në Pensilvani, SHBA, që prej 1999, dhe në mënyrë të përsëritur refuzoi thirrjet për t'u kthyer në Turqi. Lëvizja u bë e përhapur gjerësisht pasi Turqia ka filluar të qëndrojë mbi një bazë të demokracisë në vitin 2002. Në vitin 2013 'struktura paralele' e lëvizjes se Gylenit, një formacion i paligjshem brenda departamentit të policisë turke, gjyqësorit dhe institucioneve të tjera publike, u përpoq për të bërë një grusht shteti civil për të përmbysur qeverinë e zgjedhur të udhëhequr nga atëherë Kryeministri Rexhep Tajip Erdogan. Struktura kishte përgjuar qindra mijëra figura politike, përfshirë zyrtarë të lartë të qeverisë si kryeministri, shefit i inteligjencës, ministri i jashtëm dhe ministrat e tjerë, gazetarë, akademikë dhe biznesmenë. Qeveria nisi një operacion kundër strukturës paralele. Më 19 dhjetor 2014 një gjykatë turke shpalli Gylenin te dyshuarin kryesor mbi formimin e një grupi ilegal të armatosur terrorist, duke u përpjekur për të bërë një përpjekje të grushtit të shtetit, dhe shkatërrimin e rendit publik, dhe lëshoi ​​një urdhër për arrestimin e tij. /MESAZHI/:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Zbulohen lidhjet e fshehta të Fetullah Gylenit me Masonerinë

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: