islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
19 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 19 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty96%[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty0%[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty0%[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty0%[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty1%[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty2%[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin Empty
30032015
Mesazh[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin

[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin (u241u)mogherini 
Marrëveshja bërthamore mes Iranit dhe grupit Pesë plus Një nuk ka qenë asnjëherë më afër se aktualisht. Kështu ka deklaruar shefja për politikë të jashtme në Bashkimin Europian Federika Mogherini nga Lozana e Zvicrës, teksa sekretari amerikan i Shtetit John Kerry dhe ministri i Jashtëm iranian Mohammad Javad Zarif prej disa ditësh po përpiqen të arrijnë një marrëveshje paraprake deri më 31 mars, afati i fundit i vendosur nga palët. Mogherini tha se boshllëqet e mbetura me shumë gjasa do të tejkalohen gjatë fundjavës së ardhshme. “Siç edhe ju e dini, ne kurrë nuk kemi qenë kaq afër një marrëveshje, por ende kemi disa pika kritike që duhet të zgjidhen dhe do të punojmë gjatë fundjavës për të kapërcyer mangësitë. Nuk do të merrem me detajet e negociatave, nuk është koha e duhur për të bërë këtë gjë, por besoj se do të arrijmë ta bëjmë në ditët e ardhshme, nesër ose pasnesër, tha Mogherini pasi mbërriti në Lozanë Por gjithsesi, edhe pse hendeqet sipas zyrtarëve janë në minorancë, kanë ende fuqi të thyejnë marrëveshjen e prezumuar. Zarif thotë se gjashtë fuqitë – Shtetet e Bashkuara, Britania, Franca, Gjermania, Rusia dhe Kina , janë ato që duhet të pranojnë kompromisin. Nga ana tjetër grupi pesë plus një i lë topin iranit, duek u shprehur se irani duhet të bëjë kompromin me pikat e mbetura, të cilat kanë krijuar ngërcin e bisedimeve.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Mogerini: Kurre nuk kemi qenë më afër marrëveshjes me Iranin

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: