islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
15 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 15 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore Empty
MesazhTitulli: [Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore   [Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore EmptyWed 4 Mar 2015 - 23:36

[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore Martesa.-770x470
Historia e mëposhtme mund të jetë tronditëse, por fjalët e saj janë shumë të urta…
“Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore”
Po, unë takohem me një grua. Ajo është një vajzë e jashtëzakonshme. Është e bukur, inteligjente, e gjallë dhe e fortë… dashuroj të takohem me të në orët e vona të natës, dalim nëpër restorante, kinema, dhe sa herë që e takojë i them sa e bukur që është. Me të nuk mund të jem i hidhëruar më tepër se pesë minuta, ndërsa buzëqeshja e saj ka fuqinë që të ma zbukurojë ditën kur e shikoj.
Nganjëherë më viziton në vendin e punës. Nganjëherë më sjell drekë të shijshme dhe me befason me ëmbëlsirat e shkëlqyeshme të cilat i përgatit në shtëpi. Nuk mund të besojë se sa i gëzuar që jam që takohem me këtë grua edhe pse jam i dashuruar. Edhe juve ju rekomandoj ta provoni këtë, do të shihni se si do t’ua zbukurojë jetën!
Eh! A nuk ju përmenda që kjo dashnore, kjo grua me të cilën takohem është bashkëshortja ime! Çfarë pritnit ju?…
Ajo që dua t’u them është se, edhe pse jeni në kurorë nuk do të thotë që jeta e dashurisë duhet ndërprerë.
Unë dua që akoma të mbetem dashnori i gruas sime dhe të takohem me të sikur edhe në ditët e para kur u takuam… nuk dua të ndërpres joshjen e saj pasi që më the “PO-në” e martesës. Shumë shpesh mund të vërehen se si lidhjet në perëndim bëhen rutinë ngase njerëzit ndërpresin lidhjen dashurore.
Kur kërkoni dorën e ndonjërës dhe në ditët e para kur njoftoni dikë dhe vendosni ta martoni, atë e shikoni në një mënyrë të veçantë. Ndaj, përse tani të mos vepron ashtu? Emocionet të cilat i keni pasur në takimin e parë me kalimin e kohës nuk duhet të zbehen.
Zgjohuni për çdo ditë dhe përkujtoni gruan tuaj se sa e bukur dhe e pashme është sikur edhe në ditët e para të lidhjes suaj. Do të vëreni që trajtimi i tillë i gruas do ta ndryshojë krejtësisht marrëdhënien tuaj.
Në komunikimin tuaj gjithmonë hulumtoni për mënyra të ndryshme me të cilat do ta kënaqni. Ky është çelësi i suksesit. Çfarë mund t’i thuhet kësaj nëse jo DASHURI?
URTËSIA:
Islami ka ligjësuar martesën dhe ka nxitur në të, sepse martesa është një prej argumenteve të Allahut. Allahu thotë në Kuran:
“Dhe nga faktet (e madhërisë së) e Tij është që për të mirën tuaj, Ai krijoi nga vet lloji juaj palën (gratë), ashtu që të gjeni prehje tek ato dhe në mes jush krijoi dashuri dhe mëshirë. Në këtë ka argumente për njerëzit që mendojnë. [Rum 21]
Autori: Jarrid Wilson (Jarrid Wilson është një shkrimtar dhe bashkëshort. Ai gjithashtu ka “Ditar elektronik” ( Blog) ku shkruan gjëra shumë të urta… Ditarin e tij e ka përdorur edhe për këtë rrëfim të çuditshëm, i cili kohët e fundit ka filluar një ortek me komente …. Së shpejti do ta kuptoni përse).
Përktheu: Lutfi Muaremi

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim Islam] “Duhet të pranoj. Unë jam i martuar dhe kam një dashnore
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: