islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë   [Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë EmptyFri 27 Feb 2015 - 20:51

[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë Viron4-770x470 Në një fshat të Rusisë, ku kanë jetuar muslimanët, kishte vetëm një mushaf (Kuran), dhe banorët hidhnin short, kush kishte fat e merrte mus’hafin atë natë. E gjithë kjo bëhej duke u frikuar nga regjimi i atëhershëm.
Tre student që kishin shkuar në universitetin e Az’harit treguan se kur vdiq gjyshi i tyre panë se përreth xhenazes së tij bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë, ndërsa të pranishmit ndjenin një aromë shumë të mirë e cila përhapej nga gjyshi i cili kishte vdekur në moshën 90 vjeçare. Shkuan te gjyshja e tyre dhe e pyetën: “Çfarë ka bërë gjyshi ynë?” ajo tha: “Gjyshi juaj nuk ka ditur asnjë shkronjë nga gjuha arabe…Nuk kishte asnjë njeri ta mësoj. Kur e merrte mus’hafin në shtëpi, pra kur i binte shorti për ta marrë, vallë çfarë mendoni se ka bërë?
Kur fillonte nata, e hapte mus’hafin dhe kalonte çdo fjalë  me gishtin (ajet për ajeti, ndërsa nuk dinte asnjë fjalë) e tij dhe thoshte: “Sa madhështore janë fjalët e Zotit tim. Sa madhështore janë fjalët e Zotit tim.” Këtë e thoshte në gjuhën ruse. Dhe një natë derisa kishte hapur mus’hafin dhe thoshte këto fjalë e takoi melekun e vdekjes.

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] Historia e gjyshit në xhenazen e të cilit bënte “tavaf” një pëllumb i bardhë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: