islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty96%[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty0%[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty0%[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty0%[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty1%[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty2%[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen Empty
27022015
Mesazh[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen

[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen (u186u)hoxhali 
Shumë qytetarë të Azerbajxhanit me vizitën e monumentit "Thirrja e Nënave" në Baku nderuan 613 civilët e vrarë nga ushtria Armene më 26 shkurt të vitit 1992 në Hoxhali, raporton Anadolu Agency (AA). Në shënimin e përvjetorit të 23-të të masakrës në fshatin Hoxhali, kur forcat ushtarake Armene vrarë 613 civilë, në gjithë Azerbajxhanin sot mbahen një numër programesh për të përkujtuar viktimat. Ngjarja qendrore u mbajt në monumentin e viktimave të masakrës në Hoxhali, ndërsa në Baku të pranishëm ishin presidenti i Azerbaixhanit, Ilham Alijev, kreu i diplomacisë Turke, Mevlut Cavusoglu, zyrtarë të shumtë, familjet e viktimave dhe qytetarë. Pas manifestimit qendror, qytetarët vizituan monumentin për të nderuar viktimat e masakrës. Shumë qytetarët para monumentit vendosën lule dhe bënë lutje për viktimat. Në mesin e vizitorëve ishin edhe të mbijetuarit e masakrës, si dhe anëtarë të familjeve të viktimave. Hatira Orucova, 31 vjeçe për AA tha se në ditën e masakrës, ushtarët armen par syve të saj ia vranë prindërit. Orucova, e cila atëherë ishte tetë vjeçe, tha se ata deri sa flinin në shtëpi, papritmas dëgjuan të shtëna dhe u strehuan në pyll, ku ishte me nënën e saj, babain, vëllezërit dhe motrat. Ajo tha se në pyll ka mbetur gjithë natën. "Atëherë isha e vogël dhe më vinte ftohtë. Armenët qëllonin mbi ne nga të gjitha anët. Nëna dhe babai u vranë në atë vend. Atëherë humba dhe një motër që ishte gjashtë vjeçe, tezen dhe xhaxhin tim. Unë jam plagosur në dy vende. Më shpëtoi daja duke më mbajtur në krahë. Pastaj u kurova në Baku," tha Orucova, duke shtuar se dëshira e vetme e saj është që kriminelët të dënohen. "Duam që të ndëshkohen ata që na e kanë bërë këtë dhe bota të mos hesht për atë që ka ndodhur," tha Orucova. Ganire Abilova, e cila në masakër e kishte humbur fëmijën, ka thënë se pavarësisht se kanë kaluar 23 vite, akoma nuk ka harruar dhimbjen të cilën e ka përjetuar. Ajo shpjegoi se djali i saj ka punuar si polic në Hoxhali në kohën kur ka ndodhur masakra. "Djali im ka ndihmuar të shpëtojnë shumë gra dhe fëmijë që të kalojnë lumin Gargar. Ai u kthye në Hoxhali për të shpëtuar edhe të tjerë njerëz, por atje u vra," tha Abilova. Edhe në qytete tjera të Azerbajxhanit janë mbajtur programe përkujtimore të masakrës në Hoxhali. Masakra e ushtrisë armene në fshatin Hoxhali ishte ngjarja më e përgjakshme në luftën mes Armenisë dhe Azerbajxhanit, e cila u zhvillua në fillim të viteve '90 të shekullit të kaluar për shkak të zonës së kontestuar Nagorno-Karabak. Në fund të janarit të vitit 1992, ushtria armene plotësisht rrethon Hoxhalinë, dhe më 25 shkurt filloi operacioni i ashpër i armatosur për marrjen e territoreve. Sipas të dhënave zyrtare, gjatë gjenocidit në Hoxhali janë vrarë 613 civilë, përfshirë 106 gra dhe 83 fëmijë, 487 persona pësuan plagë të rënda. Forcat armene arrestuan 1.275 persona, prej të cilëve 150 janë ende të pagjetur.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Azerbajxhani kujton masakrën në Hoxhali: Kriminelët duhet të ndëshkohen

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: