islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate  ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

» [Lajmet Ditore] BE-ja do të miratojë pako shpëtimi prej 540 miliardë euro për COVID-19
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptyFri 10 Apr 2020 - 20:05 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
 1.Po 5 kohë elhamdulilah
 2.Vetëm Sabahun
 3.Kur kam kohë
 4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
 5.Vetëm xhuman
 6.Nuk falem hiq
Shiko rezultatin
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24254 artikuj v 13408 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime Empty
MesazhTitulli: [Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime   [Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime EmptySun 22 Feb 2015 - 20:21

[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime 200-150_1424611655 Kohën e fundit dola me një grua e cila nuk ishte bashkëshortja ime. Kjo ishte ideja e saj, e bashkëshortes sime, duke më inkurajuar me fjalët: "Unë e di se sa shumë e dashuron".
Gruaja me të cilën bashkëshortja ime ka kërkuar të dal dhe të kaloj kohën ishte nëna ime, e cila ka 19 vite që është e ve. Punët e biznesit dhe të jetës së përditshme, obligimet ndaj tre fëmijëve dhe përgjegjësitë që i kam ndaj tyre më kanë shtyrë që ta takoj shumë rrallë.
Një ditë e mora në telefon dhe e ftova për darkë, e ajo më pyeti: “A je mirë”, sepse nuk ishte mësuar ta thërras aq vonë, prandaj ishte shqetësuar.
I thashë: "Po, jam shumë mirë, por dua që të kaloj pak kohë me ty, nënë."
Ajo më pyeti: "Vetëm ne të dy?"
Mendova pak, dhe pastaj iu përgjigja: "Po, vetën ne të dy... do të kisha shumë dëshirë."
Të enjten, pas punës, shkova te ajo, isha pak i shqetësuar, por e vërejta se edhe ajo, gjithashtu, ishte e shqetësuar. 
Ajo priste te dera, e veshur shumë bukur, më duket se kishte veshur fustanin e fundit që babai ia kishte blerë para vdekjes së tij. Ajo buzëqeshi si një engjëll dhe më tha: "Unë i thashë të gjithëve se sot do të dal me djalin tim, ata u gëzuan dhe mezi presin të dëgjojnë se çfarë do t’ju tregoj kur të kthehem.”
Shkuam në një restorant të pazakontë, por të bukur dhe të qetë. Nëna më mori nën krahun e saj si të ishte zonja e parë. Kur u ulëm, unë fillova të lexoja menynë, sepse shikimi i saj ishte dobësuar dhe nuk mund t’i lexonte shkronjat e vogla. Derisa lexoja, ajo më shikoi me një buzëqeshje të gjerë në buzët e saj të rrudhosur dhe më tha: "Edhe unë të lexoja ty kur ishe i vogël.”
"Tani është koha që ta kthej një pjesë të borxhit, prandaj ti vetëm pusho”, i thash unë.
Biseduam shumë, këtu nuk kishte asgjë të pazakontë, vetëm tregime të vjetra, duke harruar plotësisht orën e cila kishte kaluar mesnatën. Kur u kthyem dhe arritëm në derën e shtëpisë së saj ajo më tha: “Pranoj të dalë përsëri, por me shpenzimet e mia." Ia putha dorën dhe u ndava nga ajo..
Pas disa ditësh nëna ime vdiq nga një atak në zemër. Kjo ndodhi shumë shpejt, kështu që nuk munda të bëja asgjë për të. Pas disa ditësh, përmes postës më erdhi një letër nga restoranti ku kisha darkuar me të. E hapa letrën. Ishte shkrimi i nënës: "Kam paguar paraprakisht, e di se nuk do të jam e pranishme, por gjithsesi kam paguar darkë për dy - për ty dhe bashkëshorten tënde. Ajo natë ka qenë shumë domethënëse. Të dua, djali im!"
Në atë moment, e kam kuptuar domethënien e fjalës "dashuri" apo "të dua" dhe çfarë do të thotë kur pala tjetër e ndien dashurinë tonë.
Asgjë nuk është më e rëndësishme se prindërit, sidomos nënat. T'ju dhurojmë kohën që ato e meritojnë, sepse ajo është e drejtë e Allahut dhe e drejtë e tyre, këto gjëra nuk duhet vonuar.
E pyetën Abdullah Ibën Omerin: "Nëna ime është e moshuar, nuk mund të lëvizë fare dhe më duhet ta bart në çdo vend, madje edhe kur kryen nevojën. Nganjëherë nuk ka fuqi që ta përmbajë veten, kështu që e kryen nevojën duke qenë në duart apo në shpinën time. A mendon se e kam kryer obligimin ndaj saj?” 
Abdullah Ibën Omeri u përgjigj: "A ke harruar fëmijërinë tënde kur edhe ti veproje kështu me nënën tënde? Ti po i shërben duke shpresuar vdekjen e saj, ndërsa ajo të shërbente ty, me gjithë mundimet dhe lodhjet që kishte, duke shpresuar jetën dhe lumturinë tënde."

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
 
[Tregim islam] E ftova në takim gruan që nuk ishte bashkëshortja ime
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Tregime Islame-
Kërce tek: