islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
22 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 22 vizitorë :: 2 Bots

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty96%[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty0%[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty0%[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty0%[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty1%[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty2%[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Empty
22022015
Mesazh[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve

[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve Aa_picture_20141216_4052191_high-jpg20141220190027-770x470 
Kryetari i Këshillit të Komitetit Qendror hebrenj në Gjermani Josef Schuster, në lidhje me protestat kundër të huajve dhe Islamit në qytetin gjerman të Dresdenit, tha se “këta njerëz nuk duhet të nënvlerësohen”, dhe se janë “shumë të rrezikshëm”, raporton Anadolu Agency (AA). Schuster ka thënë se këto protesta janë organizuar me qëllim të shfrytëzojnë frikën ndaj terrorizmit, në mënyrë që të përulin Islamin, gjë e cila sipas tij është e papranueshme. “Pretendimet për atë se Gjermania do të bëhet shtet islamik janë të pakuptimtë, ashtu siç është e pakuptimtë që Gjermania për shkak të radikalistëve do të kthehet në periudhën e socializmit”, tha ai. Kryetari i Këshillit të muslimanëve në Gjermani, Aiman Mazyek tha se duhet të flitet më shumë me njerëz që marrin pjesë në protesta kundër Islamit. Ai rikujtoi se muslimanët të cilët jetojnë në Gjermani me vite kanë luftuar kundër rrymave radikale fetare. Në protestat kundër Islamit në Dresdun morën pjesë rreth 15.000 qytetarë. Protestat fillimisht janë organizuar të hënën, në praninë e disa mijëra njerëzve, por me kalimin e kohës demonstratave u janë bashkangjitur numri më i madh i njerëzve./aa.com/al:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Hebrenjtë në Gjermani: Stop racizmit dhe urrejtjes ndaj muslimanëve

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: