islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
24 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 24 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty96%[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty0%[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty0%[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty0%[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty1%[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty2%[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme Empty
22022015
Mesazh[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme

[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme (u186u)isis 
Videoja e ekzekutimit të bujshëm të 21 të krishterëve koptë egjiptianë mund të jetë e rreme. Dyshimet e lindura që në fillim, e shtynë televizionin amerikan “Fox News” të kërkojë ndihmën e një grupi ekspertësh për të analizuar filmimin e mirëmenduar, të atyre që pretendohen të jenë thjesht disa militantë barbarë. Specialistët ndajnë bindjen se ka manipulime të qarta, të realizuara përmes teknikash të njohura në Perëndim. Por, regjisorit i kanë shpëtuar disa gabime. Veryan Khan, përgjegjës i organizatës së kërkimeve dhe analizës së terrorizmit “Trac”, si anomali të parë evidenton xhelatin i cili flet anglisht. Figura e tij është shumë e madhe në raport me sfondin. Edhe koka nuk është në proporcion të rregullt. E njëjta gjë vlen për luftëtarët në këmbë, prapa shpinës së viktimave: me përmasat e shfaqura në video, duhet të jenë 2 metra të gjatë. Ekzekutorët pra janë gjigantët, ndërsa pengjet, xhuxhët në këmbët e tyre. Pastaj është edhe zhurma e detit në largësi, një kolonë zanore mëse e njohur dhe e përdorur rëndom nëpër filma. I rremë duket të jetë dhe gjaku, që ngjyros në të kuqe ujin e detit në skenën finale. Për këtë është e bindur ekspertja Mary Lambert, e cila këmbëngul se kjo pjesë është realizuar me ndihmën e kompjuterit. Analistët e “Trac”-ut ndërhyjnë dhe këtu me shpjegimin se, kush e ka montuar filmimin, nuk e ka mbajtur parasysh faktin që gjaku i derdhur nga një plagë e hapur, ka ngjyrë shumë më të errët sesa ajo që shihet në fazën e prerjes së fytit. E thënë ndryshe, bëhet fjalë thjesht për efekte speciale, raporton Top Channel. Sipas Lambertit, në plazh mund të kenë qenë e shumta 6 persona. Të tjerët janë shtuar në video përmes teknikës së njohur si “rotoscoping”, apo heqja e imazhit nga “backgroundi” i një xhirimi dhe vendosja e saj mbi një “sfond të dytë”. ISIS-i duhet ta ketë filmuar skenën diku tjetër, e pastaj e ka transformuar duke e përshtatur me pamjen e një plazhi libjan. Arsyeja përse i është dashur grupit militant të përdorë të tilla truke, mund të jetë frika se mund të zbuloheshin nga “drone”, apo avionë spiunë, dhe ekzekutimet kanë ndodhur mbase në një tjetër kohë e në tjetër vend.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Ekzekutimi i egjiptianëve nga ISIS, ekspertët: videoja mund të jetë e rreme

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: