islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
14 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 14 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty96%[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty0%[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty0%[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty0%[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty1%[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty2%[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll Empty
22022015
Mesazh[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll

[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll (u241u)kurani 
Siç njofton televizioni turk “TRT“, Kur’ani, i shkruar nga Ibrahim effendi Kemali 320 vjet më parë në stilin kaligrafik ‘nesih’, stili më i pranishëm në periudhën osmane, do të shitet në ankand më 1 mars, dhe çmim fillestar është 190,000 lira turke (68.000 euro). Sipas galerisë së artit Asar-i Atika, ankandi, në të cilin do të ekspozohen vepra të periudhës osmane, do të mbahet më 1 mars. Në ankand do të prezantohen vepra nga pallatet osmane, qeramika turke, tavolina klasike nga periudha dhe vende të ndryshme, si dhe shembuj të rrallë të kaligrafisë osmane. Në këtë ankand do të jetë i ekspozuar dhe Kur’ani, i shkruar 320 vjet më parë. Skajet e faqeve të Kuranit janë të veshura me ar. Pronari dhe themeluesi i galerisë që organizon ankandin, Can Onen tha se në ankand kryesisht do të ekspozohen vepra të periudhës osmane. :
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] Kur’ani 320 vjeçar ekspozohet në një ankand në Stamboll

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: