islami është dritë
Es-selamu alejkum i/e nderuar antarë/e ju informojm se egziston aplikacioni i forumit për android në të njejtën kohë më i miri aplikacion për islam shkarkojeni në ballin me ikonën e forumit pastaj instalojeni dhe do të bindeni.
islami është dritë
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Ata me gojat e tyre mundohen ta shuajn dritën e Allahut por,Allahu e përhap dritën e vet edhe pse nuk e duan pabesimtarët.
 
PortalForumPublikime postimeGalleryKërkoidentifikimiRegjistrohuTemate ditës
Të nderuar vizitor dhe anëtarë ju tanimë keni mundësita merni aplikacionin e forumit me emrin islamieshtedrite direkt në linkun më poshtë dhe pasi që ta shkarkoni duhet ta instaloni duke lejuar në telefonin tuaj deri në fund të procedurës dhe pastaj do ta shikoni se ja kavlejt me e marë ngaqë nuk e gjeni një të tillë askund tjetër.
Aplikacioni vlen vetëm për android dhe nuk është për iphone apo ios.Rubrikat dhe Forumet
Tema Fundit
» Allahu na bekoft martesat tona
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySun 1 Nov 2020 - 22:18 nga Vizitor

» [Shendetesi] Qumshti apo kodi Cili eshte me I mire per mangoes?
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:14 nga Admin

» (Tregim Islam) POZITIVITETI I STUDENTIT TË UNIVERSITET
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyMon 12 Oct 2020 - 0:01 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 28 Misafir Sevdail Jakupi dhe Halil Avduli
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyFri 22 May 2020 - 6:50 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir dita e 11 Misafir Muhammedxhemil Hoxha,Nuran Havziu
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 7:00 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallare Misafir Dita e 26 (Nata e Kadrit) Misafir Dr Zekerija Bajrami,Hfz Samet Serani,Miraxh Islami dhe Hfz.Hamza Demiri
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:49 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 25 Misafir Hoxhë Burim ef Sherifi,Xhavit Saliji,Bajram Ferati
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:40 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 24 Misafir Hoxhë Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 20 May 2020 - 6:38 nga Admin

» Derset e ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 23 misafir Teolog Sali Shasivari
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyTue 19 May 2020 - 5:48 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 24 Misafir Hoxhë: Mahmud ef Emini
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySun 17 May 2020 - 6:39 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita 22 Misafir Hoxhë Emin ef Mahmudi
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySat 16 May 2020 - 5:55 nga Admin

» Foto Informim Derset e Ramazanit live ne fb Dita e 22 Misafir Emin ef. Mahmudi
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyFri 15 May 2020 - 16:41 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 16 Misafir Hoxhë Ejub ef Pantin
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyFri 15 May 2020 - 6:35 nga Admin

» Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 21 Misafir Mr Mixhit Osmani Tema “Roli i agjërimit ne ngritjen e vetedijes fetare dhe shpirterore.
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyFri 15 May 2020 - 5:52 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me Hoxhallar misafir Dita e 17 ku misafire ishin dy Hoxhallar Hoxhë Besim Abduli dhe Hoxhë: Shaban ef.Tairi
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:17 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 18 i ftuar hoxhe Eroll ef Nesimi
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:14 nga Admin

» (Video Ligjerata të Ramazanit 2020) Derset e Ramazanit me hoxhallarë misafir Dita e 19 Misafir Hoxhë Eduard Thartori Kavajë Shqipëri Tema: "Fillimet e shtetit Musliman" Misafir me Kuran Student: Vesel Sylejmani
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:11 nga Admin

» (Video Ligjerata) Derset e Ramazanit me hoxhallar misafir Dita e 20 Misafir Sevgani Asani me temë: "Besnikria në islam" të mbajtura live në fb Si dhe Nuran ef Havziu dhe Xhelil e Bekim Havziu me Kuran dhe ilahi.
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 14 May 2020 - 7:06 nga Admin

» [Temat e Ramazanit] Dhjetë netët e fundit të Ramazanit
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 13 May 2020 - 6:26 nga Admin

» Agjërimi i zemrës
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySat 9 May 2020 - 8:52 nga Agim Tanushi

» Vargje te Fatmir Mujes
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyTue 5 May 2020 - 19:04 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySun 3 May 2020 - 8:54 nga Agim Tanushi

» Minibiografi e disa prej sahabëve radijallahu anhum.
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyFri 1 May 2020 - 7:43 nga Agim Tanushi

» Filmi Serik islam "As-habul Kehfi" (Banorët e shpellës) me titrat shqip (Epizodat prej 1 deri 9) prej fillimit të upladuara
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyFri 24 Apr 2020 - 4:56 nga Admin

» Nje Ramazan ndryshe!
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 23 Apr 2020 - 16:39 nga Admin

» A do të agjërosh Ramazanin 2020?
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 23 Apr 2020 - 5:23 nga Admin

» Kurani me shkronjat Latine/Suretu Jasiin
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:23 nga Admin

» Kuran me shkronja Latine Suret e fundit
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyTue 21 Apr 2020 - 20:20 nga Admin

» [Nje analiz Islame mbi gjendhen aktuale] Nga r. Muhamed Ratib en-Nabulsi
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:46 nga Admin

» [Nje analiz Laike mbi gjendjen aktuale] Dy mendje franceze për botën pas Corona-s: Ç’do të ndodhë me ekonominë, tregun, gjeopolitikën, globalizimin
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyThu 16 Apr 2020 - 6:43 nga Admin

» [Lajme Ditore] Ekonomia globale do të tkurret me 3% këtë vit për shkak të efekteve të pandemisë, tha Fondi Monetar Ndërkombëtar. FMN e përshkroi rënien e ekonomisë globale, si më të keqën që nga Depresioni i Madh i viteve 1930. Sipas FMN-së pandemia e k
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:45 nga Admin

» [Lajmet Ditore] FMN: Bota po përballet me recesionin më të keq që nga Depresioni i Madh
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:43 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Italia raporton 602 vdekje të reja nga COVID-19
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:41 nga Admin

» [Lajmet Ditore] Mbi 12 mijë të vdekur nga Koronavirus, por britanikët ende nuk binden. Dalin për piknik
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:40 nga Admin

» [Lajme Ditore] Gjermania ende nuk ka frenuar COVID-19 përkundër përparimit
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyWed 15 Apr 2020 - 5:38 nga Admin

» Muslimani eshte vella i muslimanit
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptyTue 14 Apr 2020 - 19:39 nga Admin

» Rissi Risi-----Shkarko aplikacionin e Forumit dhe instalo në Telefonin tuaj!
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak EmptySat 11 Apr 2020 - 7:10 nga Admin

Koha deri ne Ramazan
Kush është në linjë
21 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 21 vizitorë :: 1 Bot

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 873 më Tue 13 Aug 2019 - 10:40
Sondazh
A e falni namazin rregullisht?
1.Po 5 kohë elhamdulilah
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty96%[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
 96% [ 285 ]
2.Vetëm Sabahun
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty0%[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
 0% [ 1 ]
3.Kur kam kohë
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty0%[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
 0% [ 1 ]
4.Vetëm Sabahun dhe akshamin
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty0%[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
 0% [ 1 ]
5.Vetëm xhuman
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty1%[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
 1% [ 2 ]
6.Nuk falem hiq
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty2%[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
 2% [ 7 ]
Totali i votave : 297
Rissi ne Forum
Shkarko aplikacionin e Forumitduke klikuar këtu mbi fot

Statistikat
Forumi ka 3013 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri ProDoctor

Anëtarët e këtij forumi kanë postuar 24255 artikuj v 13409 temat
PYETE HOXHËN

Vizitoret nga Hapja
Gjeje Kiblen
Kohët e faljes së namazeve
Anketa Sondazhe
Alexa rang

 

 [Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administrator
Administrator
Admin

Numri i postimeve : 8388
Data e regjistrimit : 02/07/2009
Mosha : 38
Nacionaliteti-Sheti : Tetovë-Maqedoni

[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak Empty
10022015
Mesazh[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak

[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak (u181u)shba-t-eu 
Zëdhënësi i Ministrisë Peshmerge në Qeverinë Rajonale Kurde të Irakut, Helgurt Hikmet njoftoi se SHBA do të krijojë bazë ushtarake në afërsi të Erbilit, raporton Anadolu Agency (AA). Hikmet në një deklaratë për gazetarin e AA tha se: "SHBA do të krijojë një bazë ushtarake për të siguruar mbështetje logjistike ndaj avionëve të cilët do të ndërmarrin operacione ajrore ndaj objektivave të ISIL. Vendi i saj do të jetë në afërsi të Erbilit dhe në lidhje me këtë përgatitjet janë në vazhdim. Pas përfundimit të punimeve në rajon do të dislokohen avionët dhe autoritetet ushtarake. Nuk është përcaktuar ende numri i avionëve dhe koha kur ato do të dislokohen". Hikmet i cili njofton se këto avionë do të përdoren vetëm për mbështetje logjistike shprehet se avionët këtu do të përdoren në luftën kundër ISIL si zbulues dhe mbikëqyrjes. “Do të monitorojnë avionët të cilët do të marrin pjesë drejtpërsëdrejti në luftë dhe në rast të ndonjë zhvillimi do të gjenden në ndihmë të tyre menjëherë. Avionët të cilët do të bombardojnë objektivat e ISIL nuk do të ngrihen nga këtu". Ai pohon se në bazën ushtarake në Erbil do të jenë të pranishëm edhe avionët e 60 vendeve pjesëmarrëse në koalicionin kundër ISIL Pretendimet për krijimin e një baze ushtarake në Erbil nga SHBA ka qenë shpeshherë në rendin e ditës, por për herë të parë bëhet njoftim zyrtar në lidhje me çështjen në fjalë.:
 

Allahu ju shperbleft per postimin.
[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak 8THII


▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬

. . . . . . . . . . . . . . . . .Namazi im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . Kurbani im . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Jeta ime dhe Vdekja ime janë thjesht për All-llahun, Zotin e botëve.
O Zoti ynë, na bere prej atyre qe kanë përfundim të mirë . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . .A M I N . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://www.islamieshtedrit.com
Share this post on: redditgoogle

[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak :: Komentet

No Comment.
 

[Lajmet Ditore] SHBA do të krijojë bazë të re ushtarake në Irak

Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
islami është dritë :: Kategorit dhe Rubrikat :: Forumi i përgjithshëm :: Forumi i përgjithshëm :: Lajmet Ditore-
Kërce tek: